Bitcoin’in Yükselişinin Arkasındaki İsim Soros Mu ?

Aralık ayından bu yana ilk kez 7000 $ ‘lık teknik bariyeri kırarak yaklaşık 8,000 USD’ye yükseldi. Bu dalgalanma, bitcoin’in Aralık ayı toparlanmasından bu yana türünün ilk ve en büyüğü olarak gösterebiliriz..

Soros Bunun Arkasındaki Neden Mi ?

Sadece birkaç gün önce finansal piyasanın en başarılı yatırımcılarından biri olarak kabul edilen George Soros’un, kendi adına hareket etmeye ve kripto-dolarlara yatırım yapmaya başlamak için bir ekip görevlendirdiğini ortaya çıkardı.

Soros’un bu hareketi, geçmişte kripto para birimleri hakkında yaptığı ve bir “balon” olarak adlandırdığı tüm yorumların büyük bir retraksiyonudur. Bu noktaya kadar, kripto piyasası hakkındaki yorumları ve politikaları büyük ölçüde anti-kripto olmuştur ve insanlara sürekli olarak yatırım yapmamaları konusunda uyarmış ve bir balonun tüm özelliklerini gösterdiğini vurgulamıştır.

Soros’un aldığı bariz anti-kripto duruşunun aksine, Rockefeller ailesi oldukça kripto ve blok zincirleme(blockchain)’e taraf  olmuştur. Gerçekten de, yatırım yapmaya karar vermeden önce, kripto ekosistemini bir süreliğine uzaktan öğrenip gözlemlediklerini göstermek için bir kaç açıklama yaptılar bunun devamı da gelecektir.

Rockefeller’in Firması olan Venrock, medyaya pro-kripto açıklamaları yayınlamanın yanı sıra, Coinfund ile ortaklık kurduklarını ve firmanın blockchain ile ilgili faaliyetler için vizyonunu detaylandırdıklarını açıkladı.

Bitcoin, Aralık ayındaki boğadan bu yana en düşük seviyesine ulaştığında, finansal sektördeki en büyük isimlerden iki tanesi, ayak parmaklarını kriptoya taşıyacaklarını açıkladıktan sonra, ani yükselişin sadece birkaç gün sonra ortaya çıkması tesadüf olmakta zorlanıyor.

Bitcoin, bugün tek başına bugün yaklaşık% 16 oranında yükseldi.

İlginizi Çekebilir :  Cardano, Stellar, TRON,Fiyat Analizi (6 Haziran 2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla