Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

AB Blockchain Formu ve Gözlemevi Oluşturuyor!

Avrupa Birliği Komisyonu, gelişen FinTech endüstrisini destekleme amacı ile AB Blockchain forumu ve gözlem evi oluşturduğunu açıkladı!

AB Komisyonu, Blockchain faaliyetlerine katılan katılımcılar ile Avrupa katılımını güçlendireceğini yeni teknolojilerin gelişiminin ortaya çıkardığı güçlükleri ve uzmanlıkların güçleneceğini söyledi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Finansal Hizmetler ve Sermaye Piyasaları Birliği’nin başkan yardımcısı Valdis Dombrovskis, “Birçok teknolojik yenilik arasından Blockchain’in finansal hizmetler ve piyasalar için gerçek bir dönüştürücü gücü var. Blockchain forumu ve gözlem evi teknoloji ile ilgili bütün gelişmeleri takip edecek ve politikalarımıza katkıda bulunacak.

İlk Bütçe 500 bin Euro!

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında AB Komisyonu tarafından proje için toplam 500 bin Euro civarında 2 yıllık bir bütçe tahsis edildi. Proje kapsamında açıklamalarda bulunan Dijital Ekonomi ve Toplum Sorumlusu Mariya Gabriel, “Blockchain’i bir oyun değiştirici olarak düşünüyorum ve AB’deki değişimin ve gelişimin daha önde olmasını istiyorum. Gerekli ortamı oluşturmamız gerekiyor. Bu proje bu anlamda atılmış en önemli adımlardan bir tanesidir” dedi.

AB Benzer Projelere Milyonlarca Dolar Harcayacak!

AB Komisyonu, 2013 yılından itibaren FP7 ve Horizon 2020 gibi araştırma projeleri aracılığı ile oluşturulacak Blockchain projelerine finansman sağlanacak. Önümüzdeki 2 yıl boyunca Blockchain teknolojilerine 340 milyon Euro’ya kadar yatırımlar yapılacak!

Geçtiğimiz Kasım ayında AB Komisyonu yeni teknoloji gelişmelerine ve FinTeck sektörünün tanıtılması için finansal olarak denetim reformu sunulmuştu.BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı