Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberlerİncelemeler

Weiss Derecelendirmesine Göre 12 En Zayıf Kripto Para

Martin David Weiss, yatırımcılara bilgi veren Weiss Group LLC’nin kurucusu. Columbia Üniversitesi’nden doktorasını aldı ve adı altında 8’in üzerinde kitap yayınladı. Son zamanlarda en zayıf kripto paranın 12’sini açıklayan bir blog yazısı yayınladı.

Weiss’e göre, sosyal medya ve “hızlı para” çılgınlığı, kripto para birimi fiyatlarındaki ani düşüşün sebebi.Borsaya yeni giren kullanıcılar, farklı kaynaklardan beslenen açık olmayan bilgilerle boğularak manipüle oldular. Kripto para birimleri körü körüne satın almaya başladılar, bu durum herkes için elverişsizdi.2017, kripto paralara çok büyük ilgi gösterildi. Big Bang Theory’den Snapchat’a kadar herkes bu kriptoparaları ele alıyordu ve bu yüzden tüm kripto pazarı Aralık 2017’de oldukça değerlendi. Ancak, Eylül 2018’de kripto para birimlerindeki en kötü düşüşü gördük.

Weiss Ratinglerine’e Göre En Zayıf Kripto Paralar

 1. Auraracoin (D-)
 2. Comet (E-)
 3. Electroneum (E+)
 4. Expanse (E)
 5. Gulden (D-)
 6. Matchpool (E)
 7. Magacoin (E-)
 8. Novacoin (E)
 9. PotCoin (D-)
 10. Quark (E-)
 11. Rise (D-)
 12. SaluS (E-)

EN AZ KAYIPLA YATIRIM YAPMAK İÇİN ;

En kayıplara yatırım yapmaktan kaçınmak için, Weiss yatırımcılar için altı basit talimatı listeledi.

Öncelikle, tüm birikimlerinizi kripto para birimlerine yatırmayın, “payınızı nakit varlıklarınızın yaklaşık% 5’i ile sınırlayın.”

İkinci olarak, piyasa keskin bir şekilde düştüğünde fazla alım yapmayın, bunun yerine yavaş yavaş küçük miktarlarda satın alın.

Üçüncüsü, hemen çok popüler olduğu için bir kripto parayı satın almayın kendi isteğiniz olsa bile, kendi araştırmanızı yapın ve alım yapmadan önce o kripto parayı çok iyi öğrenin öğrenin.

Dördüncüsü, zayıf kriptoparalara dikkat edin ve güvenli bir mesafeyi koruyun. Örneğin, yukarıda bahsedilen on iki kripto para , cüzdanınızda toplamanız gerekenler değildir.Uzak durun..!

Beşincisi, paranızı bir borsa üzerinde tutmayın, bunun yerine soğuk bir depolama cüzdanı satın alın.Örnek:Ledger Wallet olabilir

Son olarak, özel anahtarlarınızı ve giriş bilgilerinizi güvenebileceğiniz birisiyle paylaşın.

Ek Olarak Bizim Tavsiyelerimiz :

Analizlerde Ve Yazılarda Kullanılan Terimleri Öğrenin

Kripto paralar ilgili bazı makaleleri analizleri / yorumları okuduysanız, aşina olmadığınız bazı kelimeler, terimler veya kısaltmalarla karşılaşma şansınız oldukça fazla. Bu terimler genellikle resmi belgelerde kullanılmaz, ancak sık sık göreceğiniz için oldukça önemlidir. Örneğin, hard fork’un ne olduğunu ve digital paralara yatırım yapmadan önce Proof of Work gibi diğer birçok önemli terimi de bilmelisiniz.

Bknz:Kripto Para Terimleri Sözlüğü

Dolandırıcılığa Dikkat

Ne yazık ki, endüstrinin popülaritesi, benzersiz ve yenilikçi yeni digital paraların ortaya çıkışına yardımcı olurken, aynı zamanda çok sayıda dolandırıcılığa da yol açmıştır. Aslında uzmanlar, ICO’ların % 80’inin aldatmaca olduğuna inanmaktadır. Sonuç olarak, yatırım yaparken dikkatlice hareket etmeniz gerekir.

Bir ICO ya da kripto paranın bir aldatmaca olup olmadığını bilmek imkansız olsa da, dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Deneyimsiz bir ekip, white paper’larında hiç ayrıntı yok ya da aktif olmayan bir sosyal medya varlığının hepsi bir aldatmaca işareti olabilir. Ayrıca, eğer bir şey doğru olamayacak kadar iyi görünüyorsa da muhtemelen hayal satıyordur.Dikkatli olmanızda fayda var.

Uzun Vadeli Düşünün

Kripto paralara yatırım söz konusu olduğunda uzun vadede düşünmelisiniz. Digital para birimleri ve blockchain teknolojisinin halen emekleme aşamasındayız ve hala bir alanda yaşanacak çok fazla büyüme var. Sektörün bazı büyük iniş ve çıkışlardan geçeceğinden emin olabilirsiniz. Sonuç olarak, tahmin etmek inanılmaz derecede zor olabilir, bu nedenle kısa vadeli bir kazanç elde etmek için ticaret yapmayı denerseniz, sizi zorlu ve dikenli bir yol bekliyor olabilir. Ancak, yatırım kararınız nihayetinde size bağlıdır, bu yüzden para kazanmak istiyorsanız,sabırlı olun, ancak hemen ve  kolay olmadığını da mutlaka bilin.

Kendini Tut,Sakin Ol

Digital para birimleri çok fazla değişken olabiliyor, sakin olmayı daima hatırlamak inanılmaz derecede önemlidir. Bazen volatilite, yatırımlarımızda 100x kazanımları görmemizi sağlarken, % 75’i kaybetmemize de neden olabilir. Yatırım yapmadan önce, daha önce hiç ele almadığınız miktarlarda oldukça sık para kazanacağınızı ve kaybedeceğinizi bilin. Fakat panik yapmak ve satmak ya da daha fazla satın almak yerine, sakin ol. Korku ve paniğin yatırım stratejilerinizi dikte etmesine izin vermeyin.Şu sözü hiç aklınızdan çıkarmayın :

Borsa Sabırsızların, Sabırlılara Para Aktardığı Mekanizmadır.  –Warren Buffet

Son olarak bu yazıyı beğendiyseniz ve size faydalı olduysa sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız seviniriz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın..

 

 

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı