Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

UKRAYNA KENDİ KRİPTO PARASINI ÇIKARACAK MI ?

Kripto paralar, 2017’de giderek daha da ivme kazanmıştı. Elbette bu da hükümetlerin fark ettiği bir gerçekti. Birçok ülke merkezi olmayan dijital paraları ,ülkelerindeki ekonomik sektörleri üzerindeki etkilerini kontrol altına almasını istiyordu.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, Ukrayna Merkez Bankası, endüstriyi düzenlemeye çalışacaklarını söyledi. 11 Ocak ta ülkenin güvenlik konseyi düzenleme planlarını tartışan bir toplantı düzenlendiğini duyurduğunda bu sürecin bir sonraki adımını göründü.

Toplantıda konuşan Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksandr Turchynov,”kripto paraların kontrol edilemeyen dolaşımı ile ilgili karmaşık bir sorunu olduğu” görüşünde bulundu.
“Dünyadaki kripto para birimlerinin hızla gelişmesi göz önüne alındığında, bu konu devletin dikkatinden mahrum bırakılamaz.”

ifadelerine yer verdi.Ve ekledi:

“Maliye uzmanları ve vergi denetçilerinden oluşan bir grup, dijital para birimi işlemlerini izleyecek ve ayrıca kripto para ticaretine vergi gelip gelmeyeceği konusunda araştırmalara başlayacak”

Ukrayna Kendi Kripto Parasını Çıkaracak Mı?

Ülke sadece düzenleme planları yapmakla kalmıyor gibi görünüyor. Ukrayna ayrıca kripto parasını yaratmayı düşünüyor.Bir gazetecinin sorusu üzerine merkez bankası yetkilisi şu cevap verdi:
“Ukrayna Ulusal Bankası, kendi kripto parasını çıkarma konusundaki önemini düşünüyor.” Bu gelişme ülke de küçük çaplı da olsa heyecana sebep oldu.

Geçen yıl pek çok ülke kendi kontrolündeki digital para birimlerinin geliştirilmesine olumlu baktı. Bu şekilde, bu ülkeler,dijital para birimi devriminin bir parçası olmayı hedeflediler.

Rusya, CryptoRuble’yi yaratma planlarını dile getirdi; Venezuela, Petro’yu yayınlama aşamasındaydı, İsrail dijital bir şelgen üretmeyi ve İsveç’in daha de e-kronayı geliştirmeyi düşündüğünü açıklamıştı.

Hemen Bitcoin ve Altcoin Almak İçin:Tıklayın

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı