Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Rus İş Adamı, Kripto Para Reklamları İçin Google’a Dava Açtı

İki Milyar Ruble Değerinde Dava Açtı.

Bir Rus iş adamı, kripto para birimi ve ICO ile ilgili reklamların yasaklanmasını durdurulması için Google aleyhinde dava açtı. Vladimir Orehov, yasağın kendisini  ve diğer iş adamlarını kripto dünyasındaki fırsatlardan mahrum bıraktığını için Rus iş adamı Google ‘ dan  iki milyar ruble değerinde dava açtı.

Orehov, kriptopara ve ICO ile ilgili reklamların yasaklanması nedeniyle iş fırsatlarını kaçırdığını ve Google varlığının kendisine para kaybettirdiği için tazminat talep ettiğini ve yasağı kaldırmasını istediğini söyledi. Orehov, reklam yasağının, projelerine yatırımcı bulmak için ve yatırım yapmak için daha fazla yatırımcıya ulaşmasının zorlaştıracağına inanıyor.

Yasal işlem, Google’ın Facebook ve diğer sosyal medya platformları ile kripto parasıyla ilgili reklamcılığın yasaklanmasındaki takibi ile tetiklendi. Facebook ve Google’ın kripto reklamcılığını yasaklamasıyla, kripto topluluğunu web üzerindeki en büyük iki ağ sitesinden yasak aldı. Dava, 15 Mart’ta Zamoskvorechye Bölge Mahkemesinde kaydedildi.

Girişimci, birçok projeye yatırım yaptığını kendi başına birçok fikre sahip olduğunu ve Google’ın reklam fırsatlarını finanse etme fırsatlarından mahrum bıraktığını söylüyor. Ayrıca, Rus kripto ATM ağı projesi için 2 milyon ABD Doları’na yükseltmeyi hedeflediği bir ICO yürütmeyi planladığını söyledi.

Google’ın yasağın bu hedefi engelleyeceğini ve büyük olasılıkla finansman eksikliği nedeniyle sorumlu tutulmasını istediğini söylüyor.

KRİPTO YASAĞI GOOGLE’IN REKLAM GELİRİNE ÇOK ETKİ ETMEDİ

Davanın kendisi şimdi başlangıç ​​aşamasında. Ancak, kripto reklamlara yönelik yasağın kaldırılmasına yönelik talebin düşük olması, Google’ın bir şirketin işlerinin çıkarına uygun olmayan bir şeyi yapmayı durdurma hakkına sahip olduğu ve yasağın Google’ın reklam geliri üzerinde tam anlamıyla bir etkisi olmayacağından, bu durumun olası görünmemesi olası görünmemektedir. Bu dava Zamoskvorechye Bölge Mahkemesinde yargılanacak.

Sizce Orehov’un yasal dayanağı var mı? Davanın nasıl olacağını düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin!BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı