Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

RİPPLE 2018 SONUNDA NE KADAR OLACAK ?

2018’de RİPPLE (XRP) Değeri Hakkında Tahminler

Alıştığınız gibi, şu anda XRP’ye gerçekçi bakmaya ve yıl sonuna kadar gerçekçi bir fiyat tahmin etmeye çalışıyoruz. Tabii ki önümüzdeki 12 ay için olası bir fiyatı tahmin etmek kolay bir iş değil. Bu tahminlerde yüksek doz bir tehlike söz konusudur. Bununla birlikte, bu tahminde olabildiğince çok faktörü hesaba katmaya çalışacağız.

2017’de XRP büyük bir artışla Kripto Market’te yıldız oldu. Hiçbir ilk 10 Crypto Market para birimi bu kadar büyüme görmedi. 2017 sonbaharındaki bir makalesinde, 2017 sonunda 0,80 ila 1 usd arasında bir fiyat geçirebileceğini söylemiştik.

Birçok kişi bizimle aynı fikirdeydi, ancak ısrarcı davrandılar ve bizi çok iyimser gördü. XRP’nin 1 USD’ye ulaşamayacağı fikrindeydiler. 2017 yılı sonunda, XRP fiyatı yaklaşık 1.9 USD idi. Ayrıca, bu yılın ocak ayında XRP maksimum 3.60 $ ‘a ulaştı 2018’de neler bekleyebileceğimize bakalım.

1. Piyasa değeri, artan XRP fiyatlarına engel teşkil etmez:

Geçen yıl 1 USD tahmini ile görüş ayrılığını reddedenlerin getirdiği argümanlardan biri de piyasa değerlemesi. Onların görüşüne göre, XRP 1 USD tırmanmak için çok fazla para çekemeyecektir. Bazılarınız bu konudaki görüşlerimizi anlıyor. Piyasa değeri, görece ve çok değişkendir. Bir para birimi yükselen eğilimdedir ve FOMO(Alım Satım İşleminde Fırsatı Kaçırma Korkusu) insanların kitleleri üzerindeki etkisini ürettiğinde,fiyatı cezbeder ve dolaylı olarak piyasa değeri, inanılmaz bir hızda büyüyebilir.

XRP’nin bu yıl ya da önümüzdeki 2-3 yılda üç haneli fiyata ulaşması pek olası değil, ancak önümüzdeki 5-6 yıl içinde çok şey olabilir. Bitcoin’in bir yıl önce birkaç yüz dolara değer olduğunu göz önüne alırsak, bunun maksimum 20.000 dolara ulaşacağını kim düşünürdü?

Ancak, bu XRP’nin gelecekte 1000 USD’ye ulaşabileceği anlamına gelmiyor. Şu anda, bu ütopyacı görünüyor. XRP, Bitcoin ile karşılaştırılamaz, çünkü verilen madeni paraların sayısı büyük.Bu, fiyatı yükseltmek için çok miktarda para gerektirir. Hiç kimse Bitcoin’in piyasa değerinin bu kadar yüksek bir büyüme kaydedeceğini tahmin etmedi.

Piyasa değeri nedeniyle XRP fiyat artışının sınırlandırılması, piyasa değeri sorununu inceleyenlerin kullandıkları bir argümandır. Sonuç olarak, piyasa değeri dikkate alındığında, 2018 sonuna kadar iki basamaklı fiyatları tahmin ediyoruz.Ama şunu yazmakta fayda var asla yatırım tavsiye değilidir.Olası bir mağduriyetten sorumlu değilizdir.

2. Yeni ortaklıklar:

Kısa süre sonra Cuallix, XRP’yi kullanarak ilk XRapid alet testlerinin gerçekleştirildiğini açıkladı. Resmi kaynaklara göre, testler bir başarıydı. MoneyGram, Ripple teknolojisini kullanan 100’den fazla finansal kuruluşa katılarak hoş bir sürpriz yaptı. İlk aşamada sadece Ripple teknolojisini kullanacaklarını, ikinci aşamada da XRP para birimini kullanacaklarını söylediler.

IDT ve MecuryFX ayrıca Ripple teknolojisini kullanacaklarını açıkladı. Ripple projesi gittikçe somutlaşıyor. Sınır ötesi ödemelerde XRP’yi kullanma konusunda bu yıl ilk haberi almam şaşırtmadı bizi. Bu yıl olmaz olsa dahi, gelecekte sınır ötesi ödemeler için XRP kullanılacaktır. Ripple bunun için gerekli olan her şeyi yapar.

3. Diğer pazarlardan yeni sermaye girişleri:

Bu yıl, XRP likiditesini artırmak için Ripple Accelerator programının (300 milyon dolar değerindeki) ilk etkilerini görmeyi umuyoruZ. Bu program aracılığıyla teşviklerin verilmesi yeni ortaklar çekmenin önemli bir nedeni olabilir. Bu program hakkında internet üzerinden basit bir arama ile daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu programın etkileri hakkında çevrimiçi ortamda çok az konuşma var, ancak 2018’de çok önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruZ.

28 Kasım 2017’de, TechCrunch’ın kurucusu ve eski editörü Michael Arrington, yeni sermaye fonunun lansmanını ilan etti. Arrington XRP Capital adı verilen fon dünyadaki en büyük hedging şifreleme fonlarından biri ve tamamen XRP ile isimlendirilmiştir. Buna ek olarak, fon 100 milyon dolar ile başlayacak ve blok köprü teknolojisi ve varlık varlıklarına yatırım yapmak için XRP’yi kullanacak.

Bu yazı Rusca’dan tercüme edilmiştir.Asla yatırım tavsiye değildir..BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı