Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Ripple 17 Üniversiteye 50 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Ripple (XRP) blok zinciri(blockchain) teknolojisini teşvik etmek için 17 üniversiteye 50 milyon dolar bağışta bulundu.

Blockchain teknolojileri, 90’larda internet ile yaşanan değişim dönemine benziyor. Kripto paraların arkasında olarak bildiğimiz bu teknoloji, çoğu insanın şu anda sadece anlamaya başlamasıyla mümkün olmayan geniş bir imkanlara sahiptir.

Bu bağlamda, bu Pazartesi günü, Ripple’in  North Carolina Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi ve MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) bir araştırma enstitüsünü bulabildiğimiz birkaç ünlü üniversitede (toplam 17 üniversiteye) 50 milyon dolarlık kayda değer miktarda yatırım yapmayı kararlaştırdı.

Ayrıca, yatırımın blockchain teknolojilerinin benimsenmesini teşvik etmek ve artırmak için bir hedef olacaktır. Tabii ki, bir kripto para birimi yatırımcıları olarak, bu göz ardı edilemez bir gerçektir ve bunu bilmek için çok heyecanlı olduğumu söyleyebiliriz. Bakalım nasıl olacak!

Ripple Ekibi Üniversitelerde Blockchain Araştırılıyor

Ripple, blockchain teknolojilerinin benimsenmesini hızlandıran bir program yarattı. Programa en az 50 milyon dolar bağışlayacak.

Şirketin Başkan Yardımcısı Eric van Miltenburg tarafından yapılan açıklamalara göre, girişim, blok zincirle ilgili iş taleplerinde şaşırtıcı bir artıştan çıktı. Miltenburg, bu sene, LinkedIn sosyal ağında “blockchain” veya “kripto para” kelimesiyle en az 4.500 işin yayınlandığını belirtti.

Bunun da ötesinde, geçen sene bu tür terimlerin yer aldığı sitede sunulan tekliflere kıyasla yüzde 150’lik bir artış olduğunu belirterek, bunun, teknolojik talebin olduğu daha küresel bir çevrede yaşadığımız her zaman gerçekleşecek doğal bir şey olduğunu söyledi.

Şirket, şu anda piyasa değeri izleme sitesi Coinmarketcap tarafından pazarın 3 numaralı olarak sıralanan bir coin olan XRP olarak adlandırılan kendi kripto para birimine sahip. Programın temel amacı, Ripple’in dijital parasının kullanımını veya performansını arttırmak olmamasına rağmen, şirket, araştırmaya katılan bazı üniversitelerin, Ripple’ın ürünlerini ve büyük olasılıkla XRP coinini kullanacağını belirtti.

Sonuç

Bu girişim şüphesiz, kripto para birimi endüstrisi için çok olumlu bir gelişme. Amaç, kripto para kullanımının yaygınlaştırılmasa bile, bu tür mali biçimlerin arkasındaki teknolojiyle etkileşim kurma fırsatı sunacağı için yine de mükemmel bir yaklaşımdır.

Bu, Ripple (XRP) için çok iyi bir zamanın başlangıcı olabilir, ki bu, piyasadaki 3 numaraya rağmen(coinmarketcap verilerine göre), sektörün 2018’deki en kötü performanslarından birine sahipti.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı