NIST Bitcoin ve Blockchain Teknolojisi Hakkında Rapor Yayınladı!

Kamu kuruluşlarından ve özel sektörden gelen yoğun taleplerin üzerine Amerikalı bilim adamları Bitcoin ve arkasındaki teknoloji ile ilgili bir rapor hazırladı! 59 Sayfalık raporun en dikkat çeken yazısı “Bitcoin bir çatallaşma ve Bitcoin Cash orijinal bir Blockchain” oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’na bağlı ajan olan NIST (Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü) son dönemlerin en popüler konusu olan Bitcoin’in ardındaki teknoloji hakkında bir rapor yayımladı. Giriş seviyesinde olduğu gözlemlenen raporda bilim adamları çalışmanın işletme sahipleri için bu tür ürünlerin bir nesnel varlık olup olmadığı hakkında bilinçli karar almalarına yardımcı olmasını umuyorlar.

Blockchain’e Giriş

NIST bilim adamlarından bir tanesi olan Ylan Yaga rapora dair yaptığı açıklamada, “İnsanlara Blockchain teknolojisinin nasıl işlediğini anlatmak ve bu çerçevede yaşadıkları teknolojik problemlere en uygun çözümü nasıl bulacakları konusunda yardım etmek istedik. Bu teknolojiyi kullanmak için onu anlamalı ve iyi bir şekilde düşünmeniz gereken şeylerin hepsi bu giriş rehberinde yer alıyor” dedi.

Yaga açıklamasının devamında, piyasaya giren yeni şirketlerin büyük bir çoğunluğu adeta blockchain teknolojisine akın etti. Bu çılgınlık sonrası adeta Blockchain geçtiğimiz yılın mali piyasalarını ele geçirdiğini belirtti. Yaga, “Blockchain, iş dünyası için oldukça güçlü yeni bir paradigmadır. Firmalar işleri için uygun görürlerse bu teknolojiyi kullanmaları gerektiğini belirtiyor. Dünyanın her zaman yeni teknolojileri benimsemesi gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

Rapor Amerikan Bilim Adamları Tarafından Hazırlandı!

Raporun her ne kadar temel bilgiler içerdiği belirtilse de aslında oldukça üst düzey açıklamalara da yer veriyor. İlerleyen süreçte kurumun daha detaylı raporlar hazırlayacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir :  KRİPTO DUYURULARI (OCAK 2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla