Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Japonya Tarihin En Büyük Coin Soygunu ile Karşı Karşıya!

Geçtiğimiz günlerde Coincheck tüm işlemlere limit getirirken, yatırım işlemlerini ise durdurmuştu. 500 milyon XEM çalınmasının ortaya çıkması ile birlikte kripto para piyasası bir hayli düşüş yaşamaya başladı.

Japonya yaklaşık 4 yıl meydana gelen Mt Gox hack olayının ardından bir başka ülke çapında bir hack olayı ile çalkalanıyor. Son dönemlerde yaşanan kripto para piyasa olaylarının ardından Japonya bankası, kripto paraları onaylayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından yerel saate göre gece 03.00’de Japonya borsasındaki tüm NEM parası tek seferde çekildi. Kimliği bilinmeyen bir bilgisayar korsanı tarafından gerçekleştirilen olay sonrası Japonya büyük bir şok yaşadı. Bu olayın ardından Coincheck’in güvenlik duvarında büyük bir sorun olduğu ortaya çıktı. Açıklamalara göre 500 milyon NEM, multi-sig desteği bulunmayan bir cüzdanda bulunuyordu. Eğer açıklamalar bu yönde ise borsa geçmişteki hatalarından hiçbir ders almamış demektir. Nitekim 4 yıl önce yaşanan olayda Mt Gox yaklaşık 850 bin adet Bitcoin’ini kaybetmişti.

Coincheck’in Hali Ne Olacak?

Japonya Finansal Hizmetler Otoritesi, meydana gelen bu olayın ardından konuyu detaylı olarak araştıracaklarını bildirdi. Firma daha önce Finansal Hizmetler Kurumu tarafından onaylanmış olsa da FSA’ya kayıtlı olmadığı ortaya çıktı.

Uzmanlara göre ise kripto para piyasasının bu olaydan etkilenmeyeceği belirtildi.

Coincheck: “Mağduriyeti Gidermek İstiyoruz.”

Gerçekleşen olayın ardından firma yetkilileri NEM’i çalınan müşterilerinin mağduriyetini gidereceklerini belirtti. Fakat bu denli bir mağduriyetin giderilmesi için firmanın ticari hayatına devam etmesi şart. Japon otoritelerinin bu olay ardından borsaya nasıl yaklaşacağı ve en önemlisi itibarını yitiren firmaya müşterilerin nasıl güvenip ticaret yapmaya devam edeceği merak konusu.BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Kapalı