İsrail Hükümetinden Kripto Paralar İçin Olumlu Rapor

İsrail’in en son haberlerine göre, İsrail’deki birçok büyük şirket kripto paraya yatırım yapmak istiyor ve aynı zamanda kripto paralarla çalışmaya başlamak istiyor, dolayısıyla yetkililer kripto para birimi endüstrisini geliştirmek için adımlar atıyorlar.

Kripto para birimi endüstrisinin gelişmesini sağlamak için, yetkililer bir çok düzenleme getirmeyi planlıyorlar. İsrailli yetkililer tarafından yapılan bu hareket, kripto paralar hakkında düzenlemesine olumlu yönde yaklaştıklarını gösteriyor.

Birçok farklı şirket kripto paraları kabul etmeyi açıklamış bulunuyorlar. Bu gelişmedeki amaç işletmelerinin hisse senedi fiyatlarını artırmak istemesidir.Ayrı zamanda bu düzenleyiciler için büyük bir endişe kaynağıdır. Devlet yetkilileri , bu hareketin, kripto para birimi veya blok zinciri ile ilgili endüstrilerle hiçbir şekilde ilgili olmayan şirketler için potansiyel yatırımcıları cezbeteceğini düşünüyor.

Son zamanlarda, İsrail yetkilileri, tüm kripto paralarını vergilendirmek için bir hamle yaptılar, ancak bu şimdi giderek daha popüler hale geliyor. Kripto-para birimini kabul eden devletler, bu dijital para birimlerinin vergilendirme kapsamı dışında bırakıldığından emin olmakta, böylece adil vergilendirme yasaları faaliyet göstermektedir.

İsrail Hükümetinden Kripto Paralar İçin Açıklamalar

İsrail Bankası yetkilileri, İsrail’in parasal bağımlılığını azaltmak için devlet tarafından yönetilen bir merkezileştirilmiş kripto parası olan Shekel‘in etkilerini düşünüyor.Yetkililere göre Bitcoin anonim ve merkezi olmayan bir para birimi olmak İsrail’in kara para aklama kurallarına bir tehdit oluşturmaktadır.

Hükümet, Shekel’in yarattığı sorunlarla ilgili çok araştırma yaptı.Mecliste de onaylandıktan sonra, bu para biriminin 2019 bütçesine eklenmesine izin verilecektir. Shekel, işlemlerin daha hızlı ve güvenli bir yolunu sağlamak için blockchain teknolojisinden faydalanacaktır.

Bu raporlardan sonra, İsrail makamlarının kripto para piyasasını destekleyeceği ve kolaylaştıracağı ve uygun kripto para birimi düzenlemeleri tesis edeceği yönünde güçlü bir umut var. Bunun dünyanın geri kalanı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir ve İsrail bir kripto cenneti olabilir.

İlginizi Çekebilir :  Auidi Blockchain Sistemini Kullanacak

Bu nedenle, İsrail, Banka ve Hükümet’in çok önemli bir rol oynadığı, kripto paraların kabulünün önemli yönlerinden biri olabilir.

[ Sponsorlu ] Bugüne Özel Hemen 27 ₺’ye Uçak Bileti Almak İçin : http://bit.ly/2FxKxos

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla