İngiltere Altın Tabanlı Kripto Para Çıkarmaya Hazırlanıyor!

İngiltere’nin para basımı ve dağıtımından sorumlu kuruluşu Royal Mint, İngiltere’ye özgü kripto para birimi üzerinde çalışıyor!

Dünyanın en köklü milletlerinden ve ülkelerinden bir tanesi olan İngiltere kendi kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor. Ülkedeki fiziksel paralardan sorumlu kuruluş Royal Mint tarafından geliştirilen paranın adı Royal Mint Gold olacağı açıklandı. Bu girişimdeki asıl amaç ise halkın altını bir yatırım aracı olarak görmeleri ve daha güvenli bir yol olması.

İngiltere’nin Altın Tabanlı Kripto Parası RMG

Royal Mint’in kripto parasından sorumlu isim olan Tom Cohhill Express gazetesine yaptığı açıklamalarda, “Royal Mint Bullion adı ile fiziksel altın, külçeler ve madeni paralar satıyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz yeni projede müşterilerimize kripto para bazında altın yatırımı yapmak. RMG’nin diğer kripto paralardan farkı fiziksel olarak somut bir değere yatırım yapma seçeneği olacak. Özetle RMG’ye yatırım yapan müşteriler gerçek altına da yatırım yapmış olacak” dedi.

Çok sıradışı bir stratejiye sahip olan RMG yatırımcıların altın almaları için düzenlenen bir uygulama olarak görülüyor. Altına yatırım yapan birçok yatırımcı kripto paraların aksine fiziksel olması onu daha güvenilir bir liman haline getiriyor. Royal Mint’in bu girişimi birçok yatırımcıyı şimdiden şüpheye düşürmeye başladı bile. Nitekim insanlar geleneksel yöntemler ile altına yatırım yapabiliyor iken neden yeni bir oluşuma yönelmek istesin. Bu konuda İngiltere’nin neler planladığı tam olarak ta bilemsek te yakın gelecekte neler olacağını bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir :  Bankaların Kripto Paralara Girmesi Fiyatları Arttıracak !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla