Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Google,Cardano (ADA) İle Ortaklık Kuruyor

Cardano (ADA), Charles Hoskinson tarafından kurulan bir blockchain teknolojisidir.Tron’un (TRX) CEO’su Justin Sun’u dünyadaki en sıradışı blockchain teknolojisini tasarlamaya davet ettikten sonra, kripto para yaratıcıları ve geliştiricilerini blockchain teknolojilerini teşvik etmek için olası ortaklık görüşmeleri için Londra’daki Google ile buluştuğu sırada Cardano (ADA) ekibi de Google ile görüşmeler yaptı.

Cardano (ADA) Google ile Potansiyel Ortaklık

Toplantıda Hoskinson ve geliştirici takımı da yer aldı; Dünyanın dört bir yanındaki Google ekiplerine, konferans görüşmeleri aracılığıyla Cardano hakkında soru sorma şansı verildi.

Cardano platformunun kodlama yönünden sorumlu olduğunu ve şirketin Google’ın Londra ofisi tarafından kripto paraların yeni nesil protokolleri ile ilgili sorulara cevap vermek  üzere davet edildiğini bilmek önemlidir. Hoskinson’a göre, toplantının detayları yakında Cardano (ADA) meraklıları için detaylı şekilde açıklayacaklar.Bizde yeni gelişme oldukça sizlerle hemen paylaşacağız.

Google ile yapılan Cardano toplantısına ilişkin olarak, Hoskinson, Ada’nın ne olduğu ve nasıl işlediğine dair bir giriş yaparak başladı. Blockchain’in algoritmasını açıklayarak konuşmasına devam etti. Ayrıca CEO Hoskinson, ekibin şu anda ağlarının sahip olduğu hataları düzelttiğini vurguladı. Londra’daki toplantının sonucunda, bu iki şirket arasında(Google-Cardano ekibi ) kısa sürede bir ortaklık olabilir.

Cardano, çoğu Ethereum kullanıcısının karşılaştığı sorunu, güvenliği, PoS konsensüs mekanizmasını ve ölçeklenebilirliğini çözmeyi planlayan açık kaynaklı bir blockchain teknolojisidir. Cardano, bu çözümleri, Ouroborus adlı algoritmasıyla Ethereum’u geçeceklerine inanıyorlar.

Toplantı sırasında Hoskinson,kripto para tutkunun, Cardano’nun Ethereum’u nasıl geçmeyi planladığına dair bir soru sordu ve Hoskinson bunu şöyle yanıtladı :

“Birçok Java, C ++ veya Go geliştiricisi Ethereum’da kod yazıyor mu? Yapamazsınız, Ethereum bu dilleri desteklemiyor. Platformda tek bir viral uygulama bile çalıştıramazlar. En iyi 10 dile bakacak olursanız, bunların hiçbiri sistem üzerinde çalışmamaktadır, dolayısıyla bundan dolayı tüm geliştiriciler sistem  için uygulama geliştirilmemektedir, yeni araçlar ve yeni şeyler öğrenmek ve öğrenmek zorundadırlar. ADA ekibi olarak biz sorunların üstünden geleceğiz ”

cevabını verdi.

Blockchain’in farklı programlama dilleriyle uyumluluğundan dolayı ayrıca akıllı sözleşmeler ve blok zincir üzerinde merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için de kullanılabilir.

Cardano (ADA) Gelecek Planları

Cardano’nun KEVM test ağı adlı ağı şu anda aktif durumda. Ancak Google çalışanları, bu yıl gerçekleştirmeyi hedefledikleri için ilk adımda Hoskinson’a bu konu hakkında soru sordu.

Amacımız, bu yıl Cardano’nun bir sonraki büyük versiyonunu Shelly olarak adlandırmak. Gerçekten bu konuda gerçekten çok çalışıyoruz. Takvimde kayma olabilir, ancak olasılıklar şuan bunu göstermiyor. Paralel olarak, akıllı sözleşmeler için test ağları yayınlıyoruz.Bunlardan ilki önümüzdeki  ayın sonunda yayınlanacak ”

Son olarak, Google’ın kripto para reklamlarını yasaklayan bir şirket olduğunu, ancak Ada’nın blockchain projesine olan ilgisinin oldukça ilgi çekici olduğunu belirtmek önemlidir. Bu iki şirket arasında olası bir ortaklığı çok yakında görmeyi umuyoruz.

Ve elbette, Google genel olarak Blockchain ve kripto para birimleri hakkında Cardano‘ya sorular sorduğunda, arama devinin kripto paralara nehre atlamaktan önce suyu tarıyor olabileceğine işaret ediyor.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı