Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberlerİncelemeler

Colorado Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Colorado Senatosuna sulunan yeni bir tasarıda, gizli verileri, siber saldırılardan korumak üzere blockchain teknolojisinin kullanılması önerildi.

16 Ocak’ta sunulan “Senato Bill 086” tasarısında, Blockchain teknolojisi kullanımının, kağıda yazılı kayıtlara olan ihtiyacı ortadan kaldıracağına, bu tür verileri, kişisel olarak güncellemeyi çok daha kolay bir hale getireceğine ve devletin kademeli olarak Blockchain sistemine geçiş yapmasının, tüm veri toplama ve saklama üzerine oluşan sorunları ortadan kaldıracağına yönelik bilgilere yer verildi.

Tasarıda, Colorado Enformasyon Güvenlik Bakanlığına, resmi alanlarda blockchain teknolojisi kullanımının, geleneksel (dağınık) bir sistemin kullanılmasına göre getireceği fayda ve maliyetlerin araştırılması görevi de verildi. Blockchain teknolojisinin, geleneksel bilgisayar sistemlerine göre, siber ataklara karşı daha dayanıklı olduğu belirtildi. Zira tasarıda, 2017’de, Colorado eyaleti hükümetinin dijital platformlarının günde 6 ile 8 milyon defa siber saldırı girişimine maruz kaldığı bildirildi.

Devletlerin tuttukları kayıtlar üzerine yeterli güvenlik önlemleri alamadığı bilgisi ile birlikte, bu kişisel ve kurumsal kayıtlara erişmenin ve değişiklik yapabilmenin, kimlik hırsızları ve bilgisayar korsanları için çok değerli olduğu bilgisinin altı çizildi. Tasarı kişisel bilgileri çalmak üzere yapılan siber saldırıların arttığı verisini sundu.

Colorado vatandaşlarının, kişisel -resmi- bilgilerini güncellemek üzere halen devlet dairelerine gitmeleri gerektiği fakat Blockchain teknolojisinin kullanımı ile birlikte bu problemin ortadan kalkacağı, ayrıca mahremiyetin çok daha güçlü bir şekilde korunacağı ve yapılan işlemlerin açıkça izlenilebilir olmasının, hileli, aldatmacaya yönelik hareketlerin tespit edilmesinde kolaylık sağlayacağı bilgilerinin altı çizildi.

Hemen Bitcoin almak için:https://goo.gl/QzUvmu

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı