Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Çin’in Kripto Paralar İncelemesinde Bitcoin ‘in Sıralaması 17’ye Düştü

Çin’in kripto paralar incelemesinde Bitcoin in Sıralaması 17’ye Düştü.Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı bünyesinde çalışan Çinli bir BT medya girişimi olan CCID tarafından yayınlanan ve güncellenen bir endekste, kısa bir süre önce 30 kripto para için yeni sıralamalar sundu.

Yapılan İncelemede Bitcoin (BTC) 17.Sıraya Düştü

Mayıs ayı ortasında, Ethereum’un ilk sıradayken, Bitcoin’in CCID’nin değerlendirdiği 28 kripto para içerisinde 13’üncü sırada idi. Rapor bu ay yeniden güncellendi ve Bitcoin’in 17. sıraya düştüğünü ve EOS’un Ethereum’u da geçerek ilk sıraya geçtiği açıklandı.

bitcoin-yorum

Bu sonuçların nasıl ortaya çıktığına dair CCID halk blok zinciri teknik değerlendirme grubunun lideri Dr. Songtau Pu bir açıklama yaptı.

“Öncelikle, yaptığımız incelemenin kripto paraların derecelendirilmesi değil, kamu blokları için teknik değerlendirme endeksi olduğunu vurgulamalıyım. Teknik altyapılarını değerlendirmek için verileri yakalamak için bir ekibimiz var. Dolayısıyla hem model hem de verilerle sonuçları hesaplıyoruz. Bitcoin 17. sırada kendi buldu . Burada, bizim modelimizde, sadece teknolojiyle ilgili faktörleri dikkate alıyoruz, bu yüzden yaptığımız değerlendirmenin piyasa ile hiçbir ilgisi yok. Kripto paraların parasal nitelikleri değil, halka açık blokların platform özelliklerine bakıyoruz ”

dedi.

Ayrıca, kısa bir süre önce küçük bir kaos geçirmiş olan bir kripto para olan EOS’un neden bu kadar hızlı bir şekilde zirveye tırmandığını merak ettik. Çünkü önceki raporda EOS listelenmemişti.Yetki bu konuda ise şu açıklamaları yaptı :

“ Analiz modelimiz ile, EOS üst seviye de kendi buldu. İkinci değerlendirme döneminde, EOS kendiden aşağıdaki kripto paralardan daha iyi performans gösterdi. DApp geliştirme için tam işlevler sağlamakta, blok başına 0,5 saniye yüksek blok üretim verimliliğine sahip, işlemler ücretsizdir.Bu sebepler en yüksek puanı almanın ana sebebidir. Ek olarak, EOS güncellemeleri için kod yapısı çok aktif, teknik geliştiricilerin yüksek ilgisini çekmektedir. Bu,EOS’un yüksek puanın ana sebebidir ”

 

dedi.

 

Son olarak bu yapılan analizde kripto paraların piyasa koşullarına göre değilde kullandıkları teknolojilere göre incelendiğini tekrardan belirtmekte fayda var.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı