Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti %10 Arttı

Yılın başından bu yana fiyat bazında bazı düşüşleri geride bırakan kripto paralarının kralı, piyasa hakimiyetinde büyüdü. Bitcoin’in kripto-para piyasasında payı son çeyrekte% 10 oranında artış gösterdi. Yılın başındaki toplam kripto-para piyasasındaki payı % 36 iken, Bitcoin şimdi pazarın% 46’sına hükmediyor.

bitcoin-hacim

 

Kripto para birimlerinin, özellikle de Bitcoin’in, işlemlerde ve ekonomilerde bir değişim aracı olarak benimsenmesi, bu konuda önemli bir katkıda bulunmuştur. Düzenleyici yasalar ve iç tüzükler, ilk duyurulduğu anda piyasa belirsizliğine katkıda bulunurken, nihayetinde piyasa güvenini aşılamaya ve güçlendirmeye hizmet etmeye başladı.

Piyasa Haberleri

İntel, Bitcoin madenciliği donanımını oluşturmayı planlarken, Bitcoin dünyanın tek para birimi olarak gördüğünü belirten Twitter CEO’su ve işlerin altında yer alan Norveç & Bitfury Ortaklığı gibi haberlerin, son zamanlardaki düşüşlerini, Bitcoin’in (BTC) popülaritesindeki yükselişi (hakimiyete katkıda bulundu) olarak görüyor. Son çeyrekte de Bitcoin Lightening network ve test gibi teknolojik gelişmelere ve düzeltmelere atfedilebilir. Aslında, Fundstrat Küresel Danışmanlar’ın Yönetici Ortağı ve Araştırma Müdürü Tom Lee, ve ekibi, Bitcoin’in önümüzdeki iki yılda 91.000 $ ‘a ulaşacağına inanıyor!

Teknik Sinyaller Bir Ayı Havası Olduğunu Gösteriyor

Teknik açıdan şu an 7.100 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı şimdilik daha düşük seyretmeye devam ediyor. Facebook, Google ve Twitter’ın ICO reklamları üzerindeki yasağı gibi faktörler, son zamanlardaki genel kripto-para piyasasına FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) ekleyerek, Bitcoin’in fiyatını aşağı çekiyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in son 3 aydaki pazar hakimiyetindeki yükselişin belirttiği gibi kripto-para birimi yatırımcıları arasındaki popülerliği güçlenmeye devam etti; 2018’de Bitcoin için genel olarak iyi bir çeyrek var.

 

İlginizi Çekebilir :  Pump / Dump Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla