Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor ?

Geçtiğimiz Temmuz ayı Bitcoin için iyi bir aydı. Sadece birkaç hafta içinde 6,300 USD’dan 8,400 USD’ye çıktı. Bu yükseliş 2017 Aralık ayına kadar olan yükseliş gibi olmasada , yine de iyi bir ivme yakalamıştı.

Son iki gün içinde, Bitcoin büyük ölçüde düştü. Yazma sırasında fiyat sekiz bin dolarlık psikolojik seviyenin oldukça altında olan 7.422 USD seviyesinde. Bitcoin her gün 8.000’den fazla yüksek seviyesine ulaşıyor, ancak Coinmarketcap tarafından sağlanan verilere göre genel performans tutarsız kalmaktadır.

Tüm kripto para birimi piyasası, cari (geçerli) yılın çoğu için olduğu gibi, hala düşüş eğilimindedir, ancak diğer kripto para,Bitcoin’in yaşadığı küçük boğa hareketine bile sahip değil. Son birkaç gün içinde, Ethereum, XRP ve Bitcoin Cash % 5 civarında kayıp kaydetti.

Bitcoin ( BTC ) Neden Düşüyor ?

Dünyanın dört bir yanındaki politikacılar en sonunda kripto paralarını fark etmeye başladılar ve bu da fiyatları etkiledi. Örneğin, Güney Kore, dijital paralar için dünyadaki en kritik yerlerden biridir ve barındırdığı borsalar özellikle Bitcoin için sahip olduğu yüksek işlem hacmi nedeniyle önemli bir yere sahip.

Güney Kore kripto para araştırmalarına başkanlık eden Hong Seong-ki,  “Kripto para işlem komisyonculuğunun katma değer yaratmada etkili olmadığını söyledi.Ve devam etti

“Kripto piyasaları hızlı bir büyüme göstermiş olsa da, bu tür ticaret platformları güvenlik açısından yeterince hazır görünmüyor”

Ayrıca Seong-ki ,

“Para aklamayı önleme ve yatırımcı korumasını amaçlayan, öncelikle en acil ve en önemli şeyleri düzenlemeye çalışıyoruz. Bunun sonuçları en kısa zamanda açıklanılmalıdır ”

BTC madenciliği oldukça fazla elektrik tüketmekte ;  Mevcut tahminler, Bitcoin’in madencilerinin İrlanda’nın tüm ülkesi kadar güç kullandığını gösteriyor. Hükümetler de bunu fark ediyor ve yönetmeye çalışıyor.

Bu konu ile ilgili New York Eyaleti Kamu Hizmeti Dairesi’nden bir sözcü konuştu :

“Bu şirketler ve bireysel madenciler olağanüstü miktarda elektrik kullanıyorlar , genellikle ortalama bir konut müşterisinin kullanacağıdan binlerce kat daha fazla elektrik kullanıyor. Kullanılmakta olan elektriğin miktarı, sınırlı bir düşük maliyetli hidroelektrik kaynağı nedeniyle  müşteriler için daha yüksek maliyetlere yol açmaktadır. ”

Ancak bu zorluklara rağmen, hem Bitcoin hem de diğer kripto para birimleri için çok iyi haberler de oldu, bu yüzden bazılarını da gözden geçirelim. ABD SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), yeni bir bitcoin borsada işlem gören fonun onaylanması olasılığını analiz ediyor.

Bu girişim VanEck ve SolidX’ten geldi ve Chigaco Borsası aracılığıyla kabul edildi. Bu ay bir kararın açıklanması bekleniyor, ancak SEC acele etmiyor, bu yüzden nihai karar birkaç ay sürebilir.

Yeni bir araştırma raporuna göre, kripto para birimi yatırım pazarının özellikle de BTC ile ilgisi olan tarafının hala büyümek için çok alanı olduğunu buldu.

Amerikalıların Çoğu Bitcoin(BTC)’e Yatırım Yapmayı Düşünmüyor

Yaklaşık 4-5 Bin Amerikalı yatırımcının katıldığı anketin sonuçları açıklandı. Sadece yüzde ikisi BTC’e sahip olduklarını, yüzde biri bitcoin ismini bile duymadığını söylemiş. Ankete katılan yatırımcıların çoğu, BTC satın almak konusunda hiçbir ilgi duymadıklarını dile getirmiş, %10 luk kesim ise kripto paralara ilgi duyduğunu ve çıkan haberleri takip ettiğini söylemiş.Aslında burada az önce bahsettiğimiz konuya tekrar dönüyoruz.Yani kripto paraların fiyatının artması için biraz zamanın olduğunu ve bu sektörün hala emekleme aşamasında olduğunu bize yeterince gösteriyor.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı