Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin Düşerken Neden Panik Yapmamalıyız ? 7 Neden

Geçen haftanın pazar kazasında altın paraların değeri çok düştü. Aynı anda Bitcoin her zamankinden yüksek bir seviyeye ulaştı. Geleneksel bir yatırımcıysanız, bu tür iniş çıkışlar sizi biraz rahatsız edebilir. Bununla birlikte, bir miktar geçmiş veriler ve geçmiş eğilimler bir şeyi gösteriyor  kriptoparaların büyük bölümü uzun vadeli bir oyundur. Devrim niteliğinde olan temel teknolojiye bağımlıdır.

Tecrübeli kripto yatırımcı, kötü pazarlara ve dalgalı piyasalara çok fazla dikkat etmemelidir. Eğer bu ilk rodeo’ysa ve elinde bulunan şeylerden en iyi şekilde istifade etmek isteyen varsa, tekrar düşünmeni istiyoruz. Bir piyasa çarpması sırasında panik yapmamak için neden yedi nedeni vardır.

Bitcoin’in giderek yükselen talebi ve fiyatı

Kripto piyasasındaki kısa süreli dalgalanmalara rağmen genel eğilim, Bitcoin fiyatlarının pazardaki yerini doldurmasından bu yana arttığını gösteriyor. Daha fazla şirket bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı ve pazarlar meşru bir yatırım alanı olarak görüyorlar. Bu durum, daha fazla talep ve fiyat artıyor.

Beş yıl önce 2000 dolara yatırım yapan bir kişi, Bitcoin’e yatırım yapmış olsaydı şimdi bir milyoner olurdu. Çökmeler kripto pazarında yaygın olmakla birlikte, fiyatlar genellikle yüksek değerleri hızlı bir şekilde alıyor.

Bitcoin sonlu sayıda oluşu daima fiyat artışına neden olacak
Şu anda piyasada 16 milyon Bitcoin var ve 21 milyondan fazla Bitcoin daha olabilir. Sonlu doğası gereği bu, fiyat hareketliliği ve kısa vadede istikrarsızlığa neden olur. Ancak, kripto para talebi giderek artıyor. Dolayısıyla, uzun vadede, sonlu sayısı daima değer artışına neden olur.

Bir para biriminin çökmesi diğerlerinde fırsat sağlıyor

Büyük bir yatırım kayıplarına yol açtığı için kriptokrasitenin çökmesi endişe vericidir. Bununla birlikte, yatırımcılar bir dijital para birimini başka bir para birimi için kolayca ticaret edebilir ve kayıplarını tekrar edebilir. Örneğin, Coinbase’nin nakit paranın ardından meydana gelen panik nedeniyle, Bitcoin fiyatları 2017’de tüm zamanların en yükseğine ulaştı ve eter nedeniyle istikrarlı bir büyüme oranı sürdürdü. Bu bağlamda çöküşler, yatırımcıların gelecekteki büyüme ve kar için daha fazla alana sahip olan kripto para birimlerine yatırım yapmaları için iyi bir fırsat sağlamaktadır.

Asya’da genişleyen pazar

Kripto pazarı köklerini batı dünyasından genç ve dinamik Asya’ya yaymakta. Büyüyen Asya piyasası daha fazla kâr elde etmek için iyi bir fırsat sunmaktadır. Örneğin, Asya’daki Bitcoin talebinin artması nedeniyle Bitcoin 25 Mayıs’ta 4500 dolara eşdeğer Güney Kore’de 5 milyon Won’luk bir değere ulaştı.

Nitekim, Japonya şifreli eşzamanlılığı döviz aracı olarak yasal olarak kabul ettiğinden beri Bitcoin değeri 6000 $ kadar yükseldi. Rusya ayrıca dijital para birimi olarak görmeyi planladığını açıkladı. Ve Çin’in kripto pazarındaki yasağı bazı şoklara ve çökmelere yol açarken, ÇHC hükümetinin kararını yeniden ‘yasak’ den ‘yönetmeliklere’ götürmesi düşünülüyor. Bununla birlikte, karlı bir perspektif, hükümetin dijital pazara müdahalesinin pek de tehdit oluşturmadığını gösteriyor.

Hükümet kripto para birimini yasal olarak kabul ederse, güvenilirlik ödünç verecek ve fiyatlar artmaya devam edecektir. Değilse, yeraltı işlemleri yapmak için önemli bir araç olarak kalacak ve değerini kaybetmeyecektir. Bu senaryoda, sınırlı para birimleri talep ve fiyatlarda yüksek olmaya devam edecek ve yatırımcılar sakin kalmak suretiyle bunları en iyi şekilde kullanabilecektir.

Fiyat çökmesi geçici ve her zaman fiyat dalgalanmalarına yol açıyor

2014 son fiyat düşüşünden sonra Bitcoin değeri dört kat arttı. Bitcoin değer haritasına basitçe baktığınızda, kısa vadeli dalgalanmaların ardından Bitcoin fiyatlarının daima çarpıcı bir şekilde yükseldiğini gösteriyor. Çöküşler aslında uzun vadeli yatırımcıların dalma sırasında karlı ve büyüyen para birimlerine yatırım yapmalarını ve fiyat dalgalanmaları sırasında kar etmelerini sağlar.

Bitcoin fiyatlarındaki çökmeler azalmakta gibi görünüyor

Bitcoin, öngörülemeyen ve dalgalanan davranışları nedeniyle sürekli eleştirilirken, yatırımcılar dalgalanmaların hala yaygın olmasına rağmen çöküşlerin azaldığını belirtmek zorundadır. Kripto piyasası, dijital para biriminin daha geniş bir pazar tabanı ve kanuni güvenilirliği nedeniyle daha istikrarlı hale geliyor.

Kripto para birimleri bu yıl on kat artacak

Pazar paylarının 2014 büyüme eğilimine dikkat edersek, Microsoft, facebook vb. Altın, tahvil ya da hisse gibi emtialar değerlerinde yükselirken, Bitcoin’in yükselen değeri büyüme hızı açısından çok daha fazla olmuştur. Kripto pazarı değeri bakımından en hızlı büyüyen pazardır ve 2017’de on kat artması beklenmektedir.BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı