Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düştü ?

Bitcoin (BTC) fiyatı Güney Kore merkezli kripto para borsası Coinrail bir siber saldırı haberinden sonra düştü.Bitcoin fiyatları şu sıralar Coinmarketcap’e göre 6,771 $ seviyesinde yer alıyor. Pazar günü ise yaklaşık 7.200 $ ‘dan seviyelerinden işlem gördü, bu yılki bitcoin durgunluğunu, analistlerin yıl sonuna kadar bitcoin değerinin iki katından fazla olmasını umduktan sonra, bu gelişmelerle birlikte bu yılki sonu için fiyat tahminlerini daha da aşağı seviyelere güncellediler.

Hack saldırısı, Coinrail’in borsada işlem gören kripto paralarının yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmesine yol açtı.Ve borsa da kripto para ticareti şuan için yapılamıyor.

Şirket, yaptığı açıklamada, polisle işbirliği yaptığını ve dün meydana gelen siber saldırı hakkında soruşturma açtığını açıkladı.

Tarihin En Büyük 2. Kripto Para Borsası Soygunu

Saldırı, Ocak ayında Japon kripto Borsası Coincheck’in hackerların 500 milyon dolar değerinde dijital paraları çaldığı ve o saldırıyı tarihin en büyük soygunlarından biri haline getirdiği saldırıyı takip ediyor.

Siber saldırılar, kripto paralar hala ilk aşamada olduğu ve geçmişte kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetler için kullanıldığı için sektörde mali düzenleme ihtiyacının altını çizmektedir.

Ocak ayında, Bitcoin(BTC)’nin 2019’a kadar 1 BTC’nin 33.000 $ ‘a ulaşacağı tahmin ediliyordu, ancak dünyanın en popüler kripto para birimi için yılın zorlu bir başlangıcından sonra, tahmin şu an 14.000 $ civarındadır.

Geçen yıla göre Bitcoin(BTC) neredeyse 20.000 $ ‘a ulaştığını düşündüğümüzde, bu yıl sonu için yapılan tahminler düşük seviyelerde olduğunu görebiliyoruz.

[ Sponsorlu ] Bugüne Özel Hemen 27 ₺’ye Uçak Bileti Almak İçin : http://bit.ly/2FxKxos

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı