Bitcoin (BTC) 7000 Doların Altında İşlem Görüyor

Son 48 saat içinde, Bitcoin iki ayın en düşük seviyesine düştü ve şu anda 7000 ABD Doları’nın altında işlem görüyor.

Küresel kripto para piyasası da nisan ayı ortasından bu yana 300 Milyar $ ‘ın altına düştü. Bu düşüşün sebebi, Güney Koreli kripto para birimi borsası olan ve yaklaşık 40 milyon dolarlık kriptoda değer kaybeden rakamları açığa vuran Coinrail alışverişinin son damgası olduğu söyleniyor.

Bunun dışında devam eden CFTC araştırmaları, Bitcoin değerindeki ani düşüşe ve dolayısıyla performansına da neden olmuş olabilir.

Bir zamanlar 19.000 $ ‘dan yüksek olan BTC 6,709 $’ a gerilemiş ve ardından da 6,764 USD ‘ye yükselmiştir. Bitcoin, hackten sonra yaklaşık% 13 kaybetti.

Düşüşte Olan Kripto Para Sadece Bitcoin (BTC) Değil

Sadece Bitcoin değil, diğer kripto para birimleri de değerlemelerinde bir düşüş yaşadı. Ethereum % 8 civarında kaybetti ve Ripple da son 24 saatte düşüş trendi yaşadı. Düşüş, yatırımcıların kripto yatırımlarının güvenliği konusundaki korkularından kaynaklanıyordu.

11 Haziran’dan önce, Bitcoin mevcut verilere göre 10 Nisan’da 6,704 USD’ye kadar düştü. BTC, daha önce 7500 $ seviyesinde işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta boyunca BTC kısa vadeli ivme kazandı ve şimdi tekrar yakalandığı düşüş yapısından kaçmaya çalıştı. Coinrail hack’inin ortaya çıkması sonrasında aşırı kötümserlik geldi.

Bu tür haberlerle, özellikle Bitcoin’in gelecekteki fiyatı olan kripto paranın geleceğini tahmin etmek gittikçe daha hantal hale geliyor. Piyasa hareketlerine bakıldığında, önümüzdeki birkaç gün için Bitcoin düşüş eğilimi ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin, dalgalı bir dijital para birimidir ve piyasa koşullarındaki herhangi bir değişikliğin ardından fiyat önemli ölçüde değiştikçe, gelecekteki eğilimler tam olarak tahmin edilemez. Bu, insanların hala piyasada aktif olduğu kripto para biriminin bittiği anlamına gelmez.

İlginizi Çekebilir :  İlk Resmi Blockchain Zirvesi TÜBİTAK tarafından Düzenleniyor

Bitcoin ve altcoinlerin fiyatı :

bitcoin-price

 

[ Sponsorlu ] Bugüne Özel Hemen 27 ₺’ye Uçak Bileti Almak İçin : http://bit.ly/2FxKxos

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla