Bitcoin-CIA

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e göre NSA’nın Bitcoin’i Destekliyor.

2009 yılında, bir kişi veya bir grup insan, Satoshi Nakamoto takma adı altında BTC’yi ortaya çıkardı. Buluşun kendisi, finansal dünyayı devrimcileştirirken ve türünün ilk örneği olsa da, Satoshi Nakamoto’nun kim ya da kim olduğuyla ilgili gizemli bir gizem vardı.

Sonraki yıllarda, kripto-para piyasasında birçok lider oyuncu ortaya çıktı ve Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti ama daha fazla araştırma ve kripto-para birimi ile ilgili bilgilerinin sorgulanması, onların bilmesi gerekenlere uymuyordu. aslında Satoshi kimdi ?

Vitalik Buterin, NSA’nın Bitcoin’i Desteklediğini Söyledi

Bitcoin Talk Web Sitesindeki bir yayında Vitalik, “Satoshi’nin kim olduğunu kimsenin bilmesine izin vermediğini” belirten bir yorumun yorumunu yanıtladı.

Vitalik’in yanıtladığı gibi, “NSA’nın kriptografide uzmanlaşmak için çalışan bir Amerikalı olsaydı şaşkın olmazdım. Daha sonra hükümetin para politikalarından bıktı ve Bitcoin oluşturmaya karar verdi. Ya da NSA’nın kendisi
oluşturmaya karar verdi. Megacorps ve hükümetler her zaman kendilerine karşı büyük işler yapıyorlar, eğer NSA’nın en azından bitcoin’i Satoshi Nakamoto’yu ve desteklemede bir parçası varsa çok şaşırmam. ”

Popüler Bir Düşünce

Sadece birkaç ay önce, uyuşturucu lordu Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, DietBitcoin adında kendi kripto para birimini başlattı. Ve white paper’ında Satoshi Nakamoto ile tanıştığını iddia etti ve paranın ve yaratıcının NSA’nın elinde piyon olduğunu söyledi.

Benzer şekilde,Edward Snowden (ABD’li bilgisayar uzmanı, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı) gibi daha güvenilir şahsiyetler de aynı görüşleri paylaşırlar. Satoshi Nakamoto’nın NSA’da yüksek rütbeli bir araştırmacı olduğunu iddia etti.

NSA Cevap Vermeyi Reddetti

CIA ve NSA ile çok sayıda toplantılar yapıldı ve Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu konusunda herhangi bir ipucu bulunup bulunmadığına dair kanıya varıldı.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin'den Yeni Rekor 8000 $ Dolar !

Son olarak ; NSA ve CIA gibi dünya’nın en büyük istihbarat ajanslarının BTC’in kurucusu  Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu konusunda herhangi bir bulguyu bulmaması şüpheleri daha da çok artırmakta.Bazı uzmanlar Nakamoto’nun kimliğinin bilerek saklandığı görüşündeler.

Sizce Bitcoin’in arkasındaki kurum NSA olabilir mi ? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account