Petro

Venezuela tarafından çıkarılacak olan kripto parası Petro’nun tanıtımı Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro tarafından tanıtıldı!

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ülkesi adına çıkartılacak olan petrol destekli kripto para birimi Petro’yu ön satışa çıkardı! Petro’nun resmi WhitePaper’ını imzalayan Maduro, Petro Konteynerıda madencilik sistemi için açtı.

Petro Ön Satışa Sunuldu!

Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro, Salı günü bakanlar konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin kripto parası Petro’nun 20 Şubat tarihinde satışa sunulacağını açıkladı. Açıklamasına devam eden Cumhurbaşkanı, “Geleceğe ulaştık, Venezüella ekonomik bir güç olarak ilerliyor” dedi. Kripto para biriminin ön satışının ERC20 tokenleri ile olacağını açıklayan Maduro, kripto paramızın başlangıç süresini hızlandıracağız açıklaması yaptı.

Ön satış duyurusundan sonra Maduro, petrolün vizyonunu, işlevleri ve koşullarını ayrıntılı bir şekilde anlatan Whitepaper belgesi de sunuldu ve imzalandı. İmzalandıktan sonra ülke vatandaşları tarafından Whitepaper’a erişim istendi. Ancak belge kamuoyuna sunulmadı.

Maduro yaptığı toplantıda Petro konteyner ile kripto para için mining yapılmasına ivme kazandırma niyetinde olduğunu belirtti. Ayrıca açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı ülkedeki tüm bankaların madencilik çiftliğine sahip olabileceğini ve el petroya katılabileceğini belirtti.

5 milyar varil ham petrolü, 100 milyon coinlik petro para biriminin değerini desteklemek amacı ile atadı. Maduro petro projesine katılmak için 10 ülkeyi ikna etmeyi başardı. Bunun yanı sıra yatırımcılara %60’a varan indirim vaat etti. Maduro son olarak yaptığı açıklamalarda, “Dünya çapındaki kripto para uzmanlarından çok olumlu yorumlar aldı” dedi.

İlginizi Çekebilir :  Pump / Dump Nedir ?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account