ukranya-bitcoin

Ukrayna menkul kıymetler başkanı Khromaev, “Kripto Paraları” yasallaştırmak istiyor ve bunu Ukrayna’nın Finansal İstikrar Kurulu’nun bir sonraki toplantısında ciddi şekilde dile getirecek.Ayrıca devlet yetkilerinin de bu konuya sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.

Menkul Kıymetler Başkanı Khromaevi, gelinen noktanın “geri dönüşü olmayan bir nokta” olduğunu söyleyerek, dünyada digital paralara olan ilginin giderek arttığını tespit ettiğini, bu kripto-para birimlerini yasal hale getirmeye yönelik resmi prosedürlere muhtemelen başlayacağı bildirildi. Sadece birkaç gün önce, ülkenin Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (NSSMC) başkanı olan ve Borsa Yatırım Stratejisi ve Ekonomik Analizi Komitesi başkanı olan Khromaev, kripto para piyasasının finansal sistem üzerinde büyük bir etki yaratacak ve bunun ayrılmaz bir parçası olacak;

“Geri dönüşü olmayan bir noktaya geldik” zaten geçmişte,finansal düzenleyicilerin, uyumluluk ve yasal beyanlar oluştururken yaşadığı sorunların (kripto paraların) statüsü ve etkinliği ile sonlandırabilir.

Ukrayna Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir

Ukrayna, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin günlük kullanımı söz konusu olduğunda karışık bir görüşe sahipti, ancak yapılan araştırmalar neticesinde yetkililer merkez bankası kendi ulusal para birimi olan Grivna ‘nın dijital bir versiyonunu oluşturmayı düşünüyor. Ancak bu gelişme muhalefetten birçok politikacı tarafından şuan ciddi anlamda eleştiri malzemesi olarak kullanılıyor.

Khromaev şu anda bir şey yapılması gerektiğine geçirilen her günün bir kayıp olarak gördüğünü bir an önce yasal mevzuatların uygulamaya konulmasına ve bir sonraki kurulda bunun başarıya ulaşacağına inanıyor.

Peki siz bu gelişmeyi nasıl yorumluyorsunuz yorum yaparak görüşünüzü bildirebilirsiniz..

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
İlginizi Çekebilir :  Fransa,Kripto Paralara Vergi İndirimi Yaptı !
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account