UKRAYNA-BİTCOİN

Kripto paralar, 2017’de giderek daha da ivme kazanmıştı. Elbette bu da hükümetlerin fark ettiği bir gerçekti. Birçok ülke merkezi olmayan dijital paraları ,ülkelerindeki ekonomik sektörleri üzerindeki etkilerini kontrol altına almasını istiyordu.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, Ukrayna Merkez Bankası, endüstriyi düzenlemeye çalışacaklarını söyledi. 11 Ocak ta ülkenin güvenlik konseyi düzenleme planlarını tartışan bir toplantı düzenlendiğini duyurduğunda bu sürecin bir sonraki adımını göründü.

Toplantıda konuşan Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksandr Turchynov,”kripto paraların kontrol edilemeyen dolaşımı ile ilgili karmaşık bir sorunu olduğu” görüşünde bulundu.
“Dünyadaki kripto para birimlerinin hızla gelişmesi göz önüne alındığında, bu konu devletin dikkatinden mahrum bırakılamaz.”

ifadelerine yer verdi.Ve ekledi:

“Maliye uzmanları ve vergi denetçilerinden oluşan bir grup, dijital para birimi işlemlerini izleyecek ve ayrıca kripto para ticaretine vergi gelip gelmeyeceği konusunda araştırmalara başlayacak”

Ukrayna Kendi Kripto Parasını Çıkaracak Mı?

Ülke sadece düzenleme planları yapmakla kalmıyor gibi görünüyor. Ukrayna ayrıca kripto parasını yaratmayı düşünüyor.Bir gazetecinin sorusu üzerine merkez bankası yetkilisi şu cevap verdi:
“Ukrayna Ulusal Bankası, kendi kripto parasını çıkarma konusundaki önemini düşünüyor.” Bu gelişme ülke de küçük çaplı da olsa heyecana sebep oldu.

Geçen yıl pek çok ülke kendi kontrolündeki digital para birimlerinin geliştirilmesine olumlu baktı. Bu şekilde, bu ülkeler,dijital para birimi devriminin bir parçası olmayı hedeflediler.

Rusya, CryptoRuble’yi yaratma planlarını dile getirdi; Venezuela, Petro’yu yayınlama aşamasındaydı, İsrail dijital bir şelgen üretmeyi ve İsveç’in daha de e-kronayı geliştirmeyi düşündüğünü açıklamıştı.

Hemen Bitcoin ve Altcoin Almak İçin:Tıklayın

 

İlginizi Çekebilir :  Milyoner Olmak İçin Ne Kadar Tron (TRX) İhtiyacınız Var ?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login