Silikon Vadisi’nin önde gelen girişimcilerinden biri olan Jack Dorsey, Bitcoin‘in, on yıl içinde internetin tek küresel para birimi haline gelmesiyle doların önemini aşacağını söyledi.

Hem Twitter hem de ödeme şirketi Square’in baş yöneticisi olan Jack Dorsey bitcoin ile kahve gibi günlük eşyaları satın almak için kullanılacağına inanııyor.

Bitcoin, dünyanın en popüler dijital para birimi ve blockchain teknolojisinin en iyi bilinen uygulamasıdır.Geçen yılki değeri 20.000 dolara fırladı ve aylar sonra ilk yatırımcılarını milyarderlere çevirdi.

Kasım ayında, Square, Amerika’daki kullanıcıların Nakit uygulamasında bitcoin alıp satmalarını sağlayacağını söyledi. Bitcoin’in değeri, o zamandan beri bir balonun uyarıları nedeniyle keskin bir şekilde düştü. Dün 8.853 dolardan işlem görüyordu.

Dorsey yaptığı açıklamada:

“Dünyanın sonunda tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Ben kişisel olarak bitcoin olacağına inanıyorum, ”dedi. Bu, “muhtemelen on yıldan fazladır, ama daha hızlı da gerçekleşebilir”.

Bitcoin daha yaygın bir şekilde kullanıldığından, Square gibi bir çok şirketinde yaygın olarak kullanılan kripto paraları ödeme alternatifi olarak ödemeyi kabul edeceğine inandığını dile getirdi.

Dorsey, nakit akışının küçük işletmeler için çok büyük bir sorun olduğunu ve birçoğunun yeniden ödeme yapabilmeleri için anında ödeme alma yeteneğinin çok önemli olduğunu söyledi.Bunun da kripto paralar ile olabileceğini dile getirdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Gerçekten bitcoin Dünya’nın tek para birimi olabilir mi ? Yorumlarınızı bekliyoruz..

İlginizi Çekebilir :  Rusya 2024 Seçimlerinde Blockchain Sistemini Kullanacak
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login