Sakarya

Bir ara değeri yaklaşık 20 bin dolara kadar ulaşan Bitcoin ile ilgili haberler dur durak bilmiyor. Son olarak Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bulunan hırsızlar 450 bin TL değerindeki Bitcoin server cihazı çaldı!

Akyazı ilçesinde bir esnafa ait elektronik dükkanına bir gecede tam 3 defa hırsız girdi. Hırsızların yaklaşık 450 bin TL değerinde Bitcoin server cihazı çaldığı ortaya çıktı. Hırsızlar serverın yanı sıra cep telefonları ve 6 laptopu da çalarak kayıplara karıştığı belirtildi. Olay ile birlikte soruşturma başlatan Sakarya polisi güvenlik kameralarını inceleyerek 33 ve 27 yaşlarındaki iki zanlıyı tespit etti.

Uzun uğraşlar sonucu polis ekipleri 2 zanlıyı İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yakalı. Yakalandıktan sonra Sakarya’ya götürülen zanlılar gerekli işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Çalınan Bitcoin Server Cihazı ve Diğer Eşyalar Bulunamadı!

Zanlıların emniyete getirilmesinin ardından çalınan elektronik eşyalar ve Bitcoin serverı henüz bulunamadı. Verilen bilgilere göre çalınan 2 bilgisayarın bitcoin sunucusu olarak kullanıldığı ve sadece bir tanesinin değerinin 20 bin dolar civarında olduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken olaya karışan diğer zanlıların aranmasına ve kayıp cihazların arama çalışmalarına devam edildiği belirtildi. Bitcoin’in son dönemlerde bir hayli değerli hale gelmesi ile birlikte bu tür dolandırıcılık ve hırsızlık olayları artış gösterdi. Geçtiğimiz günlerde de Japonya’da yaklaşık 500 milyon dolarlık NEM çalınmış idi. Olaydan sonra Coincheck ve benzeri firmaların güvelik problemleri tartışılmaya başlandı.

İlginizi Çekebilir :  Tubitak Blockchain Çalıştayı İlk Gün Notları
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account