Rusya Yerel basınındada çıkan haberlere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya’nın Moskova’daki kapalı bir toplantıda kendi “CryptoRuble” dosyasını yayınlayacağını resmi olarak bildirdi. Haber, Haberleşme Bakanı Nikolay Nikiforov’un içinden koptu.

Resmi yetkililere göre, devlet tarafından verilen kriptokrasitasyon mayınlı olamaz ve sadece yetkili makamlar tarafından verilecek ve kontrol edilecek ve muhafaza edilecek. CryptoRubles, nerede olursa olsun düzenli Rubles ile değiştirilebilir, ancak sahibi CryptoRubles’ın nereden geldiğini açıklayamazsa% 13 vergi alınır. Aynı vergi, simge satın alma fiyatı ile satış fiyatı arasındaki kazanılan farka uygulanacaktır. Nikiforov şöyle dedi:

“CryptoRuble’yi basit bir sebepten dolayı kullandığımı açıkça beyan ederim: eğer yapmazsak, 2 ay sonra EurAsEC’deki komşularımız olacak” dedi.

Kucaklama ve reddetme
Duyuru, Rusya’nın kriptokrasi dünyasına girmesi anlamına gelse de, Bitcoin’in onaylanması ya da yasallaştırılması ya da başka herhangi bir merkezi olmayan kriptokrasinin onaylanması mümkün değildir. Tam tersine, Putin yakın bir geçmişte, Rusya’daki tüm kripto para birimlerini tamamen yasakladı.

Putin’den yapılan açıklamada, Putin’in Buterin ve diğerleriyle yaptığı son görüşmelerin yanı sıra, yalnızca kısıtlamaya tabi olmayan diğer bakanlardan gelen önceki yorumlarıyla da çeliştiği anlaşılıyor. Şimdi, CryptoRuble verilmesiyle, açık çelişki netleşti.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Son Dönemlerde Neden Bu Kadar Değer Kaybetti?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account