russsian-blockchain

Merkez Seçim Komisyonu başkanı Ella Pamfilova’ya göre, Rusya bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimleri için blok zincirine dayalı bir oylama sistemi kullanacak. Rus haber kanalı RT, geçen hafta bir radyo istasyonu ile yaptığı röportajından Pamfilova’nın açıklamasında bulundu. Teknolojinin zaten var olduğunu ve bunun 2024’te nasıl uygulanacağını açıkladı. Blockchain teknolojisi güvenli, şeffaf ve kalıcı bir defter ağı oluşturduğundan, oylama adil olacak. Bu yaklaşımla korsanlık veya sahte belgeler imkansız hale gelecektir.

“Bu konuyu başkanla tartışacağım.Bunun için bir kamu talebi var. Son seçimlerden önce yapabileceğimiz her şeyi yeniledik, ancak şimdi seçim bittiğinde önleyici olarak hareket etmek zorundayız. Analog olmayan bir sistemi, blockchain’e dayalı bir sistem yapmak istiyorum. Bu benim isteğim. ”

Vladimir Putin bu yılın seçimlerini bir kez daha kazandı ve oyların% 76’sından fazlasını kazandı. 2000 yılında ilk defa Rusya’nın cumhurbaşkanı oldu ve o zamandan beri dört kez yeniden seçildi. Ancak, bu yıl oy kullanma merkezlerinden gelen videolar ve görüntüler, seçmenlerin kutulara fazladan oy pusulası eklediklerini gösterdi.

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (VTSIOM), kamuoyu yoklama anketlerini toplamak için blok zincirleme teknolojisini kullandı ve Putin’in zaferinden önce bulgularını yayınladı. Sonuçlar, oyların% 73.9’unun Putin’e ait olduğunu,% 11.2’sinin Komünist parti adayı Pavel Grudinin’e gittiğini gösterdi. VTSIOM genel direktörü Valery Fyodorov, geleneksel sistemleri kullanırken DDoS saldırıları ve diğer hack girişimleri nedeniyle operasyonlarını kapatmaları gerektiğini söyledi. Ancak blockchain teknolojisini kullanarak “toplanan verilere herhangi bir dış değişiklik yapılmasını engelledi, saldırı saldırılarının etkinliğini azalttı ve veri toplama ve toplamanın şeffaflığını sağladı”.

İlginizi Çekebilir :  WeTrust ve Bee Token Merkezsiz Sigorta Sistemi ile Blockchain Ortaklığı Kuruyor!
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login