ripple-nedir

Mitsubishi tarafından yapılan son duyuruda, sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmek için Ripple teknolojisini kullanma planları olduğu belirtildi.Mitsubishi’ye göre, Ripple (XRP) yoluyla uluslararası havale elde etmek hem daha hızlı hem de daha az maliyetli olacak.

Mitsubishi, Ripple’ın Hizmetlerini Test Ediyor

Ripple (XRP) uzun bir süre için büyük ortaklıklara girdiği haberlerini yaptık.Bu ortaklıklar daha bitmedi gibi görünmektedir. Kısa bir süre önce,  Mitsubishi de, Ripple’ın ürünlerini de kullanacaklarını açıkladı.

Bir başka açıklamada, İngiltere merkezli olan Standard Chartered’ın da sürece katılacağı açıklandı. Mitsubishi’ye gelince, şirket bu süreci üstlenmeyi ve günlük kullanım için pratik hale gelebileceği noktaya getirmeyi planlıyor.

Açıklamada, işlemin Singapur doları kullanacağı da ortaya çıktı. Para birimi Tayland’dan Singapur’a gönderilecek. Bundan sonra, Mitsubishi’nin yan kuruluşlarından biri, fonları Mitsubishi Corporation Ortaklığı’na ait önceden kurulmuş bir hesaba devretmek için Ayutaya Bank’ta bir hesap kullanacak. Hesap, bu işlemler şirketin katılımını da açıklayan, Singapur’daki Standard Chartered’ın üssünde tutulacak.

Bununla birlikte, Ripple dünya çapında birçok büyük şirketin ile anlaşma imzaladı.Zaten 2017 yılında on yeni ortaklık duyurdu. Bunlar büyük ölçüde SEB, YES BANK, MUFG, Cambridge Küresel Ödemeler, BBVA,Ülkemizden Akbank, eZforex.com, Axis Bank ve Star One Kredi Birliği gibi finansal kurumları içermektedir.

Mitsubishi’nin Tokyo Genel Müdürü Hirofumi Aihara, bu ortaklık adına açıklamalarda bulundu.Şirket, Ripple ile çalışma fırsatı bulduğunu söyledi. Ortaklığın blok zincirleme yoluyla yeni ve ek ödeme yöntemleri bulma yoluna gideceğimize inanıyoruz. Bu sayede müşterilerin tecrübesi daha da geliştirilecek. Bankanın bu yeni teknolojilere olan bağlılığının bir kanıtı olarak, Japonya’nın diğer bankalarıyla birlikte Ripple’ın ürünlerinin daha fazla kullanılmasına olanak tanıyan anlaşmalar için toplantı yaptıklarını dile getirdi.

Siz bu anlaşmayı nasıl yorumluyorsunuz ? yorum yazarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

İlginizi Çekebilir :  "MERKEZ BANKASI DİGİTAL PARA PETRO'YU DESTEKLEMELİ"

Twitter:twitter.com/btcanaliz

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login