petro-nedir

RACIB, Blockchain endüstrisini geliştirmedeki büyük katkılarından dolayı Venezüella Petro’yu Satoshi Nakamoto ödülü ile ödüllendirdi.Ayrıca hükümet yakın zamanda da Petro Gold’u piyasaya süreceklerini açıkladı.

Şubat ayında Venezüella Petro adı verilen kendi kripto paralarını piysaya çıkarmaya başlattı. Petro’nun tanıtım belgesinde, her bir Petro coinin bu ülkeye ait bir varil petrol olduğunu ve Rus Kripto para ve Blockchain Derneği’nden aday gösterilmesini sağladıklarını belirttiler. Petro blockchain endüstrisinin gelişimine önemli katkılar sunarken, ödül Moskova’nın Dünya Ticaret Merkezi’nin töreninde takdim edilecek

Petro’nun tartışması

Petro hakkında en çok bilinen ve en az anlaşılan şeylerden biri, Venezuela ve Rus hükümetlerini ilgilendiren tartışmalardır. Petro’nun ortaya çıkışı, Venezüella’nın ABD hükümetinin uyguladığı yaptırımları, ülkenin ekonomisini yeniden canlandırmanın bir yolu olarak ve ABD’nin etkisini azaltmaya yardımcı olması için bir yol olarak görüldü.

Petro’nun ortaya çıkışından kısa bir süre sonra, Rusya’nın Venezüella’nın arkasındaki güç olduğunu belirten bir zaman raporu vardı. Hatta Rusya’nın Cumhurbaşkanı’nın Petro’nun ve onun gelişimini bizzat desteklediğini ve ABD’nin yaptırımlarından kurtulmanın bir yolu olarak gördüklerini açıkladı.

Rusya’nın Petro’nun Geliştirilmesindeki Desteği

Açıkçası, Rusya Petro gibi bir kripto para birimini geliştirmekten ve stabilize etmekten fayda sağlayacaktır. Ukrayna’nın işgalinden beri ABD’nin yaptırımlarını atlamanın bir yolunu arıyorlardı. Bu ülkenin Petro’nun bunu başarmasına yardımcı olabileceği umudu, bu da sonunda ABD dolarının küresel hâkimiyetinin sona ermesine yol açabilir.

Doğal olarak, ABD  Petro’nun gelişmesinin ve kullanılmasının en güçlü muhalifleri oldukları için bunun olmasına izin veremezdi   ABD, vatandaşlarını Petro’yu veya Venezüella’nın sunabileceği başka bir dijital para birimi ile herhangi bir ticaret veya diğer kripto faaliyetlerine katılmama konusunda da uyardı.

Petro Gold Çıkıyor

Venezüella’nın Petro’yu geliştirmeyi veya ticaretini durduran herhangi bir tehdide şuan için bir karşılık vermiyor.Aslında, gelişmenin genişleyeceğini ve Petro Gold‘un yakında çıkaracakların açıkladılar. Petro Gold’ın değeri Venezüella’nın altın rezervlerini temsil edecek ve henüz bu gelişmenin ülkenin ekonomisini yoldan nasıl daha fazla etkileyeceği ilerleyen günlerde görülecektir.

İlginizi Çekebilir :  Blockchain 3.0 Nedir ? En İyi Blockchain 3.0 Projeleri

Reklam ve İletişim İçin btcanaliz@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account