kripto-para

ABD’de oldukça ilginç bir Bitcoin vakası meydana geldi! Olay ile ilgili açıklama yapan FBI, kullanıcılardan kripto para kazanmak adına yapılan sahte tehditler konusunda uyardı!

FBI’a bağlı İnternet Suçları Şikayet Merkezine başvuruda bulunan bir vatandaş ölüm tehdidi içeren bir mail aldığını belirtti. Tehdit içeren mailde dolandırıcı, “kısa keseceğim, seni öldürmek için emir aldım” ifadelerini kullandı. Bu tehdidin ardından mağdura potansiyel bir cinayete kurban gitmek istemiyor ise Bitcoin veya ABD doları cinsinden 2800 dolar para göndermesi gerektiğini söyledi.

Mağdur kişi bunun ilk başta spam mail olduğunu fark etse de, tehditten ötürü bir hayli korkmuştu. Mağdur kadın ABC7 kanalına verdiği röportajda başına gelebilecek tehlikelerden dolayı kendisinin sürekli tedirgin olduğunu belirtti.

Son Zamanlarda Bir Hayli Artış Gösterdi!

ABC kanalının hazırladığı habere göre FBI yetkilisi Laura Eimiller, meydana gelen bu olayın eyalette bir hayli arttığını belirtti. Son zamanlarda sayıları giderek artan kripto para dolandırıcılığı olayları giderek artmaya başladı, yaşanan son olay bunun bir örneği oldu. Kripto paraların piyasada değerlenmesi ile birlikte artış gösteren bu tür olaylar daha sıklıkla görülmeye başlandı.

FBI ise bu konuda mağdurları uyararak en ufak bilgileri dahi şikayet etmelerinin gerektiğini belirtiyor. Bu tür vakaların genellikle %15’nin gerçekleştiğini belirten FBI yetkilileri, bu suçların genellikle FBI, polis ve benzeri ilgili kurumlara iletilmediği için medyada çok az yer aldığını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin'in Dünya Piyasasındaki Yeri Nedir?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account