Mastercard-bitcoin

Kredi kartı devi Mastercard, banka ve tüccarları daha geniş bir kullanım için açarak, geçen yıl ilk kez açılan bir dizi blokaj ödeme aracıyla öne geçiyor.

Bir basın bülteninde şirket, “sınır ötesi ödemelerde hız, şeffaflık ve maliyet sorunlarına değinmek” amacıyla ilk olarak teknoloji ile iş dünyasından (B2B) işlemler üzerinde çalışacağını duyurdu. ”

Mastercard, önce akıllı sözleşmelere ve ödeme uzlaştırma süreçlerine yönelik sistemleri serbest bırakmak için Ekim 2016’da blok zinciri işini açıkladı. O dönemde Justin Pinkham, şirketin platformuyla çalışmak için ortak çalışanlar aradığını söyledi.

MasterCard, diğer firmaları, sınır ötesi ödeme süreçlerinde yaşanan sürtüşmenin bir kısmını hafifletebildiğini söylediği blok zincir API’leri aracılığıyla işlemleri başlatmaya teşvik ediyor.

Mastercard Labs’un genel müdür yardımcısı Ken Moore, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mastercard blockchain teknolojisini yerleşim ağımız ve ilişkili ağ kurallarıyla birleştirerek, güvenli, güvenli, denetlenebilir ve ölçeklenebilir bir çözüm oluşturduk.”

Şirket, blok zincir API’lerini diğer hizmetlerle birleştirmeyi ve ortakların kendi kullanım durumlarını geliştirmelerine ve benzersiz işlem türleri oluşturmalarına izin vermeyi planladığını açıkladı.

Üstelik, Mastercard, teknolojinin kullanımları etrafında fikri mülkiyet hakları aramaya yönelik çabalarını vurgulamasının yanı sıra, Enterprise Ethereum İttifakı’nın “Mastercard’ın geleneksel ödeme ortamı kapsamının çok dışında” kullanım durumlarıyla ilgili çalışmalarını da vurguladı.

Örneğin, kısa bir süre önce yayımlanan patent başvurusunda, şirket, blok zincirini B2B ödemeleri için bir araç olarak kullanabilen tek bir ödeme ödeme sistemine baktığını belirtti.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin,Rekor Kırdı 8,263 Dolar !
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login