kripto-para

Kripto para piyasasının, bir miktar para kazanmak Coco-Cola’nın tarifi gibi bir sır değil. Her türlü kripto paraya ve  ICO’lara yatırım yapılabilir bu da pazarın herkes için erişilebilir durumda olduğunun bir göstergesidir.

İnternet bağlantısına sahip olan ve kripto paralara yatırım yapmak isteyen herkes dünyanın herhangi bir yerindeki coini satın alabilir, satabilir ve HODL yaparak kripto para kazanabilir ve yatırımlarını geri dönüş açısından uzun vadeli olarak kullanabilir. Bu, pazardaki tüm katılımcılar için harika olsa da, pazarın, topluluğun işleyişini ve dolayısıyla tam olarak anlamayan birçok yeni nesil var.

Popüler inanç ve medya propagandasının aksine, korsanlık ve kayıplar kripto para piyasasının bir parçası, kripto para yatırımcılarının elinde güvenliğini sağlamak için alabileceği çok sayıda adım var.

İşte her kripto para yatırımcısın, yatırımlarını güvene almak için yapabileceği 4 tür uygulamanın bir listesi.

Çevrimdışı bir Cüzdan kullanmak

Her yeni yatırımcının kripto para ticaretine girerken yaptığı en yaygın hatalardan biri, genellikle bir borsa ile sağlanan çevrimiçi bir cüzdan hizmeti kullanmaktır. Bu, kurulum ve kullanım için en kolay cüzdandır, çünkü zaten borsaların üstünde, aynı zamanda hacklere karşı en hassas olanıdır.

Bunun sebebi, bir borsadaki tüm kripto paralı varlıkların merkezi bir şekilde depolanmasıdır.Bu durumda kripto paraları hackerlar için çekici hale getirmekte ve böylece kullanıcıları ciddi kayıplara uğratmaktadır.

Kripto para yatırımlarınızı depolamanın en kusursuz yolu çevrimdışı bir cüzdanda yatırımlarınızı saklamak. Çevrimdışı cüzdanlar, masaüstünüzden, cep telefonunuzdan veya özel olarak tahsis edilmiş donanımlarınızdan çalıştırılabilir.

Çoklu Seviye Kimlik Doğrulaması Kullanmak

Yatırımlarınızı çevrimiçi bir cüzdandan çıkardığınızda, temelde yaptığınız şey yönetim ve güvenliğini kontrol altına almaktır. Çevrimiçi cüzdanların çoğu, kolayca saldırıya uğrayan parola korumalıdır ve parolalar da çalınabilir. Dolayısıyla, çevrimdışı bir cüzdanı kullandığınızda, şirketinize erişebilmek için birden çok kimlik doğrulama düzeyinin olduğundan emin olun.

İlginizi Çekebilir :  Twitter Ceo'su: “Dünyadaki Tek Para Birimi Bitcoin Olacak”

Birden fazla seviyeye sahip olmanın avantajı, ihlalin daha uzun sürmesi ve dolayısıyla hackleme teşviğinin kaybolmasıdır.

Özel Anahtarlarınızı Hatırlamak

Şimdiye kadar yaptığınız işlemler sonucunda, kripto para biriminiz en büyük risk sizsiniz. Parolaları ve pin kodları unutmak hepimizin yaptığı bir şeydir bu bir olasılık ama siz yine de bizim tavsiyemize uyun garantici olun.

Yani şifrelerinizi yedeklemek iyi bir fikir. Özel anahtarların ve şifrelerinizin bir kopyasını güvenlik kasasına yerleştirebilirsiniz.

Kripto Paralara Olan Yatırımlarınızı Çeşitlendirmek

Bütün yumurtaları aynı sepete koymamak çok önemlidir.Her ne kadar yatırım yaptığınız digital paraya çok güveniyorsanız de evladınız gibi bağlanmayın.Bir yatırım sepeti yapın ve yatırımlarınızı hem farklı borsalara yapın hemde risklerini bölüştürün.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account