kripto-para

Kripto Paralar uzmanlara göre Japonya ekonomisini yeniden canlandırabilir.Japonya Başbakanı Shinzo Abe dünyanın en büyük üçüncü ekonomisinde sıfıra yakın büyüme ve durgunluk fiyatlarını tersine döndürme sözü vermişti. Eleştirmenler, Başbakan’ın yaklaşık altı yıl önce iktidara geldiğinde ekonomik canlanma vaatlerini yerine getirmek için yeterince çaba göstermediğine inandıkları görüşler oldukça yaygın.

Japon ekonomisinin şu anki durumu

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Japonya’nın ekonomik büyümesi biraz olumlu oldu. İş güveni yavaş yavaş artıyor, ancak Japonya hala mücadele etmek için uğraştığı bir çok zorluklarla karşı karşıya. Japonya, dünyanın en ciddi borçlu ülkesidir ve hükümet borcu ulusal ekonominin iki katı büyüklüğündedir. Hükümetin bu borcu ödemek için para toplaması gerekiyor, ama aynı zamanda zaten yaşlanan nüfusu için sosyal bakım harcamaları için daha fazla nakit ihtiyacı var. Japonya da işsizlik oranının çok düşük olması durumunda bile işgücü sorununa göğüs germektedir.

Şirketler karları artırmayı zor bulurken, yeni ürünlere ya da daha yüksek ücretlere yatırım yapmak için daha az nakit bırakarak, tüketiciler alımları durdurmaktadır. Japon şirketleri de büyümeye yol açan Endüstriyel büyümeye ayak uyduramıyorlar. Sydney’deki UTS Business School’un kurumsal yönetim merkezi müdürü Thomas Clarke şu açıklamayı yaptı :

Japon şirketlerinin rekabet gücü ve standartlarının kayması olabileceğine dair endişelerim var”

açıklamasını yaptı.

Kripto Paralar Bir Kurtarıcı Olabilir

Ekonominin düzelmesi için çabalarken, birçok önde gelen endüstri uzmanı blok zinciri ve kripto paralar için yenilikleri ile düzenleyici tercihlerin kabul edilmesinin, GSYİH büyümesinin daha sürdürülebilir bir yola doğru ihracat güdümlü modelinden yavaş yavaş Japon ekonomisinden uzaklaşacağına inanıyor. Japonya, son zamanlarda Tokyo’da blokchain ve bitcoin ile çalışmaların ve destek gördüğü büyük bir blockchain konferansına ev sahipliği yaptı.

Bunlardan en önemlisi,bazı önemli şirketlerin kripto paraları kabul etmelerinin potansiyelleri var. Konferansta, finansal hizmetler sağlayıcısı SBI Holdings’in CEO’su Yoshitaka Kitao, blockchain teknolojisinin yıllardır süren enflasyon ve ılımlı ekonomik büyümeden sonra Japon GSYİH’sini yeniden canlandırabileceğini söyledi. Bay Kitao’ya göre, blockchain ve bitcoin’deki yenilikler ve genişletmeler, mevcut işletmeleri de destekleyecektir. Kripto para madenciliğinin yenilenebilir enerji sektöründe de önemli genişleme sağlayacağına dair bilgiler verdi.

İlginizi Çekebilir :  Colorado Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Japonya, blok zinciri ve kripto para birimlerindeki yeniliği destekleyerek ekonomisi için tabloları dönüştürmenin yolunu aramaktadır. Yetkililer, dijital para birimlerinin ülkenin ekonomik meselelerini gerçekten dengeleyip dengelemeyeceğini değerlendirmek için çalışıyorlardı, ancak Japonya’nın inovasyon ve sürdürülebilir ekonomi alanındaki liderliğinin öyküsünü yeniden yazıp yazamayacağını sadece zaman gösterecek.

Sizce kripto paralar, Japonya’nın ekonomi ve yenilik alanındaki küresel konumunu sürdürmesine yardımcı olabilir mi ?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account