Kaspersky Lab’tan yeni bir rapora göre, 2017 yılının ilk sekiz ayında kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılım saldırıları yüzünden 1.65 milyondan fazla bilgisayar hedef alındı.

Rusya merkezli siber güvenlik önlemleri Salı günü, bu rakamın Kaspersky yazılımını çalıştıran ve kötü niyetli yazılımdan korunan ve bir makineyi gerçekten bilmeden uzaktan kontrol edilen bir madencilik cihazına dönüştürebilen bilgisayarların sayısını temsil ettiğini söyledi.

Şimdiye kadar 2017 toplamı, 2016 yılında tespit edilen ve 1.8 milyona ulaşan saldırı sayısını aşmak üzere görünüyor. Buna karşılık, Kaspersky 2014’te 700.000 madencilik kötü amaçlı yazılım saldırısı tespit etti.

Rapor şöyle dedi:

“Bu, tehdit aktörlerinin kriptokrasiteyi ele geçirmesine ve kurbanlarının bilgisayar sistemlerinde dramatik bir yavaşlama yaşanmasına neden oldu.Sadece geçen ay içinde gizlenmiş kripto madenciliğinden yararlanacak birkaç büyük botnet tespit ettik.”

Şirket sadece korunan kendi müşterilerinin sayısını açıkladı ve küresel olarak enfekte olduklarını düşündükleri kaç tane makine bulunduğunu veya korunmalarına rağmen müşterilerinin herhangi birine bulaşmış olabileceğini netleştirmedi.

Cryptopara madenciliği botnet’leri yeni bir şey değil. 2017’de keşfedilen yeni botlardan bir tanesi, ABD Ulusal Güvenlik Şefi tarafından Shadow Brokers olarak anılan bir grup hacker tarafından sızdırılmış bir saldırı düzenlendi.

Madenciler geleneksel olarak Windows bilgisayarlarına bulaşmasına rağmen, Linux makinelerini de etkileyebilirler. Bazı botnet’ler, yeterli derecede işlem gücü olmayan makinelere, herhangi bir şey için etkili bir şekilde maden bulaştırır.

İlginizi Çekebilir :  Uzun Vadeli Kazanç İçin 5 En Karlı Coin
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login