Şirketler blockchain ve kripto para piyasasına oldukça fazla ilgi gösteriyor. Bu da şirketlerin gelecek planları arasında bu teknolojileri dahil etmelerine yol açıyor. Genellikle bu şirketler, kullanıcılar ve müşteriler tarafından yenilikçi olarak algılanıyor. Ve kaçınılmaz olarak da şirketlerin borsadaki hisseleri değer kazanıyor. Bu trendin üstesinden gelebilecek en yeni firma, beklenmedik bir şekilde, fotoğrafçılar için şifreleme imkânı olan Kodak’tan başkası değildir.

Ayrıca 130 yaşındaki Eastman Kodak, KodakCoin olarak adlandırdığı kendi kripto parasını çıkaracağını duyurduktan sonra hisse senetlerinin% 60 yükseldiğini gördü.

Teknolojiye olan ilginin artmaya devam etmesi nedeniyle birçok şirket kripto sektöründe olmak ve atılım yapmak için acele ediyor. Kodak Eastin Co. , KodakCoin’in duyurusu ile bu yeni perakende alana giren en son şirket oldu : sektörde kodak fotoğrafçıları için tasarlanmış şifreleme imkanı sunacak.

KodakCoin kriptokültasyonu KodakOne Platform ile birlikte başlatılacak ve sanatçılar yeni ve eski eseri platformda lisanslamasına izin veren “fotoğrafçılar için hakların sahiplenilmesi için şifreli, dijital bir defter tutucusu” oluşturacak. Kodak, paranın lisanssız görüntülerin kullanımını önleyeceğini ve sanatçıların çalışmalarına layık oldukları ödemeyi almasını umuyor.

Token gibi projeler sanatçıların ve eğlencenin ekonomik olarak karşılaştığı eksiklikleri gidermeye çalışıyor ancak KodakCoin, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış ilk blokaj projesi. Kodak CEO’su Jeff Clarke, sorunun blok zincirin yapısını kullanarak çözülmesini umuyor.

“Teknoloji endüstrisindeki pek çok insanın ağzında ” blokaj “ve” şifreleme “si kelimeleri var, ancak çalışmalarını ve nasıl kullanıldığını kontrol etmek için uzun süre mücadele eden fotoğrafçılar için bu sözler çözülmez bir sorunu çözmenin anahtarlarıdır.”

Spotcoit’in sözcüsü Halston Mikali, Bitcoin’in zayıflamış olması durumunda, diğer kripto para birimleri için madencliği kullanmayı da ima etti:

Bitcoin çok iyi bir kabarcık olabilir, ancak kripto borsada ticaret bir balon değil.

Kodak Tarafından Sunulan KodakCoin Ne İşe Yarayacak?

KodakCoin, yeni blockchain destekli KodakOne hak yönetimi platformu içinde token olarak çalışacaktır. Platform, fotoğrafçıların yeni ve eski eseri kaydetmek ve lisanslamak için kullanabilecekleri ve hak sahiplerinin dijital bir defter oluşturacakları öngörülüyor. B asın bültenine göre, hem platform hem de şifrelemenin “görüntü hakları yönetiminde daha fazla kontrol sahibi olmaya fotoğrafçılar ve ajansları yetkilendirmesi” gerekiyor. Dijital para birimi, fotoğrafçılar için ödeme almak ve işlerini güvenli bir platformda satmak için yeni bir ekonomi yaratmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir :  Kripto Paraların Tehditi Reddedildi !

Ayrıca, dünyanın Ethereum tabanlı CryptoKitties ile birlikte gördüğü gibi, blok zincir teknolojisiyle sanat eserleri veya illüstrasyonlar satmaya dair örnekler de mevcut. CryptoKitties, oyundaki kedi ve kedi özelliğini çizen Guilherme Twardowski tarafından çizilen resimlere sahiptir.

KodakCoin İlerleyen Zamanlarda Neler Bekliyor?

Kodak, blockchain ile çalışan platform ve sanal para harcamaları kâğıt üzerinde iyi bir şekilde öne sürmesine rağmen, bunun yerine fotoğrafçılık şirketinin neden başka bir sosyal medya platformu oluşturmaktan ziyade hedeflerine ulaşmak için blockchaini seçtiği henüz tam olarak anlaşılmış değil. Kodak, geçtiğimiz ay bu yöntemi benimseyen şirketler gibi kripto para çılgınlığını kara dönüştürebileceğini düşünüyor.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account