Katalonya Kendi Sanal Parasını Çıkarmayı Düşünüyor

İspanya’nın küçük ama ekonomik açıdan hayati önem taşıyan Katalonya bölgesi bağımsızlığını ilan etti ancak Madrid, bölgeyi İspanya’nın bir parçası haline getirme sözü verdi. Hükümetler ve düşünce liderleri muhaliflerin arkasında dururken, bağımsız hükümet ulusal bir kriptokrasiteyi ve Blockchain tabanlı bir ikametgah sistemi kullanmayı düşünüyor.

İspanya’daki bir yerel gazeteye göre, dijital ofisteki Katalon yönetmen (SmartCatalonia adı verildi), sayısal ikamet yerleri planlarını anlamak için birçok kez Estonya’yı ziyaret etti. Estonya, ulusal bir para birimi için yaptıkları planın Avrupa Merkez Bankası Başkanı tarafından zora düşürülmesiyle ünlü bir haber aldı.

Ulusal şifreleme
Blockchain ikameti programı Avrupa’da türünün ilk örneği olacakken belki de daha büyük haberler, bağımsız bir Katalan hükümetinin büyük bir ihtimalle ulusal bir şifreli para birimi seçerek bir merkez bankası olmayacağıdır. Rus ve Kazakistan zaten ulusal kripto para birimleri önermekle hareket büyük bir sürpriz olmayacaktı.

Buna ek olarak, Katalonya hükümeti böyle bir platformla ilgili olarak Vitalik Buterin’in yönetimini zaten aldı. Kaynak başına:

“Bu genç Kanada kökenli Rusyalılar, sanal sakinler programı için bir işletme projesinin finansmanı ile uyuşan ilk para birimi teklifiyle sanal sakinler platformu için bir ICO oluşturmalarını tavsiye etti. Bir ICO’da, e-İkamet ekosisteminde yeni bir şifreleme … finanse edilebilir, bu da tamamen bağımsız ve merkezi bir bankanın düzenleyici gözü dışında bir ekonomik toplum yaratılmasına yardımcı olur. ”

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir