Blockchain teknolojisi son yıllarda finans dünyası başta olmak üzere tüm dünyada yankılar uyandırıyor.

Bitcoin’in olağanüstü yükselişi ardından Ethereum isimli girişimin 2017 boyunca izlenen müthiş başarısı ile Blockchain platformu artık İnternet’ten bu yana en önemli buluş kabul edilmeye başlandı. Tüm sektörler Blockchain ile geleceklerini yeniden tasarlama gereği duymaya başladı; finans başta olmak üzere, enerji, sağlık, üretim planlama, taşımacılık ve daha onlarca sektör bu yeni buluşun yıkıcı/ yaratıcı etkisini konuşuyor ve gelişmelerin altında kalmamak için yeni girişimler kuruyor.

CMPE 444 dersi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde bu yeni teknolojinin uygulamalı programlama eğitimi ile beraber tüm bu yıkıcı/yaratıcı etkileri tartışılacak. Ethereum platformunun Solidity dili ile gerçek uygulamalar geliştirilecek ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerileri bu yeni teknolojide şu anda sadece Türkiye’de değil, dünyada da mümkün olan en ileri düzeye gelmeleri sağlanacak.

Bu gelişme bizce ülkemiz eğitimi adına önemli bir gelişme.Zira artık digital paraları bir çok ülke tanımaya başladı.Ülkemizde de böyle adımların devamın gelmesini diliyoruz..

Geleceği gören üniversite her zaman bir adım öndedir.

Haberin Fotoğrafları

Fotoğraf -1

Fotoğraf -2

 

 

İlginizi Çekebilir :  Ripple Ekim 26 Analizi
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account