intel-bitcoin

İntel, 29 Mart tarihinde bitcoin madencilik donanımları üreteceklerini açıkladı.

Başlangıçta,bitcoin madenciliği yapmak için daha az güç gerektiriyordu, ancak zaman geçtikçe ve madencilik faaliyetlerinin sayısı arttıkça, matematiksel algoritmalar zorlaştı.

Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi’ne göre, her işlemde 907 kWh kullanılmaktadır. Madenciler, Merkezi İşlem Birimi (CPU) ve Grafik İşlem Birimi (GPU) kullanmayı tercih ettiler ancak şimdi Uygulama-özel entegre devreyi (ASIC) kullanıyorlar, çünkü diğer ikisiden çok daha verimli.

Intel, ASIC kullanarak ürünü referans olarak tanımlamakta ancak aynı zamanda Alan Programlanabilir Kapı Dizisi (FPGA) gibi diğer birimlerin kullanılabileceğini de açıklamakta. Donanımda “işlemci çekirdeği ve işlemci çekirdeğine bağlı bir donanım hızlandırıcısı, dijital para birimi için donanım hızlandırıcı” yer alıyor.

Madenciler için Faydalı

Günümüzde madencilik havuzları, bitcoin dünyasını yönetmektedir.Madenciler, işlem gücüne katkıda bulundukları ve zamandan tasarruf etmek için algoritmaları birlikte çözdükleri gruplar oluşturmaktadır. Ödül, sırayla, bir bireyin bağışladığı işlem gücüne göre dağıtılmaktadır. Bununla birlikte, madencilik tek başına, daha fazla güce ve daha fazla zamana ihtiyacınız olacağını ve bu da İntel’in çözmeye çalıştığı sorun anlamına geliyor. İntel’in ortaklarından Velocity Micro’nun başkanı Randy Copeland şöyle açıklıyor: “Bu yeni İntel teknolojisi piyasaya çıktığında, sonuçta daha fazla insan yeniden üretilecek, çünkü tekrar kârlı olacak, kripto paraların piyasa değerini düşürecek ve yeni bir piyasa dengesi bulacaktır. Bu, daha düşük elektrik maliyetleri olan yerleri tekrar avantaj sağlayacak. ”

Ayrıca Samsung Electronics Co., Ltd., şubat 2018’de kriptopara madencilik çipleri ürettiğini ortaya çıkardı. Bu gelişme hareket dünya çapında alkışlandı, ancak bazı insanlar intel’in neden bu kriptopara yarışında kalmayı seçtiğini merak ediyorlardı. Böylece, bu patentin gelişi, kripto topluluğu ve Intel destekçilerinin sahip olduğu birçok soruyu yanıtlamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Bittrex Kapanıyor Mu ?

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account