huawei blockchain

Çin telekomünikasyon hizmetleri ve ekipmanları şirketi Huawei, beyaz eşya ile birlikte Blockchain-as-a-Service (Baas) platformunu piyasaya sürdü. Sistem “Blockchain Service” olarak adlandırılıyor ve şirketlerin blockchain uygulamalarını oluşturmasına, yönetmesine ve uygulamasını sağlamasına yardımcı olacak.

Duyuru, Huawei’nin Shenzhen’deki konferansında 17 Nisan’da gerçekleşti. BaaS, daha önce teknoloji şirketi IBM tarafından istihdam edilen HyperLedger Fabric v1.0 kullanılarak oluşturulmuştur. Huawei’nin araştırma mühendisi Yaoguo Jiang, şunları söyledi:

Huawei’de, Hyperledger Fabric ile çalışıyor ve uzun bir süredir büyük bir toplulukla işbirliği yapıyoruz. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, proje tüm katılımcıların çabalarıyla büyük ilerleme kaydetti. Hyperledger Fabric 1.0, birçok heyecan verici özelliğe sahip ve kuruluştaki blockchain teknolojisinin yönünü değiştirmektedir. Gelecekte Hyperledger Fabric tarafından desteklenen tüm üretim dağıtımlarını ve kullanım durumlarını görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Teknik inceleme, müşterilerin çeşitli sektörleri tedarik zinciri izlenebilirliği, denetim raporları, kitle fonlaması ve tokenize edilmiş menkul kıymetler varlıkları dahil olmak üzere akıllı sözleşme uygulamalarına entegre etmek için Blockchain Hizmetini kullanabileceğini belirtmektedir. Ayrıca birkaç dakikalık bir dağıtım süresi ile uygun maliyetli bir çözüm vaat ediyor.

Geçtiğimiz ay Huawei, kullanıcıların herhangi bir blockchain’in performansını test etmelerine olanak tanıyan bir “benchmark framework” olan Project Caliper üzerinde çalışmaya başladı. Projedeki amaç, “Kaliper sonuçlarının kullanıcıların özel kullanım durumları için uygun bir blockchain uygulamasının seçimini desteklemede bir referans olarak kullanılmasıdır.Projenin ilk amacı topluluğa işleyen bir kıyaslama altyapısı sağlamak” olarak açıklıyor şirket yetkilileri.

Huawei, blockchain teknolojisinde çalışan tek Çinli şirket değil. Bir internet arama motoru olan Baidu, geçen hafta bir blok zincir stok fotoğraf platformu – “Totem” i başlattı. Servis, telif hakkı bilgilerini kaydetmekte ve fotoğrafçıların dağıtılmış defter teknolojisinin şeffaf doğasını kullanarak çalışmalarını kontrol etmelerine yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir :  Anonim Olmayan İlk Küresel Dijital Para Birimi : Saga

Tubitak Blockchain Konferansı İlk Gün ve İkinci Gün Notları Aşağıdaki Bağlantılardan Okuyabilirsiniz:

TUBİTAK BLOCKCHAİN ÇALIŞTAYI İLK GÜN NOTLARI

TUBİTAK BLOCKCHAİN ÇALIŞTAYI İKİNCİ GÜN NOTLARI

 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account