guney-kore-bitcoin

Elli iki yaşındaki Jung Ki-joon Kripto Para düzenleyicisi digital paralar üzerinde daha sıkı denetimler uygulamaya başvurmuştu. The Wall Street Journal gazetesinde yer alan Güney Kore hükümet sözcüsüne göre, Kripto Para düzenleyicisi pazar günü evinde ölen bulundu.

Hükümet Politikası Koordinasyonu Ofisi’nin ekonomi politikasını yöneten Jung Ki-joon, 2017 yılının sonunda kripto para mevzuatının koordinasyonunda liderlik rolünü üstlenmişti. Bu çabanın odağını, kripto para ticaretinde spekülasyon ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmekti.

Olayın üstünden kısa zaman geçmesine rağmen,ölüm nedeni ile ilgili çelişkili raporlar var gibi görünüyor. Yerel makamlar ölümle ilgili soruşturma başlattı, ancak orada bulunan haber ajansları Jung Ki-joon’un muhtemelen bir kalp krizi geçirdiğini bildiriyor. Bu arada sözcüsü şu sözlerle aktardı:

“Kripto Para düzenleyicisi  Jung Ki-joon bilinmeyen nedenlerden öldü.Ve uyurken vefat etti”açıklamalarında bulundu.

Ocak ayında Jung Ki-joon, toplantıda, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasal para birimi olarak kabul edilmediğini ve hükümetin “aşırı spekülasyonuna ve yasa dışı faaliyete şiddetle tepki vereceğini” söylediğini söyledi.

Hükümet yetkilileri, hırsızlık ve kara para aklamanın artmasıyla güvensiz olarak nitelendirilen kripto para piyasası için bir düzenleme oluşturmak için artan bir baskı altında bulunuyorlar.

Hemen Bitcoin Almak İçin:Tıklayın

İlginizi Çekebilir :  IOTA Nasıl Alınır? Fotoğraflı Anlatım
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account