Bitcoin-Soygunu

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de son derece sıradışı bir soygun yaşandı! Eli silahlı soyguncular kripto para ticareti yapan bir ailenin evini basarak Bitcoinlerini çaldılar!

Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin Moulsford köyünde gerçekleşen soygun akıllara durgunluk verdi. Kripto para ticareti yapan adamın evini basan soyguncular karısını bağladıktan sonra zorla adamın tüm Bitcoinlerini kendi hesaplarına naklettirdiler. 22 Ocak tarihinde gerçekleşen soygun bir çiftlik evinde gerçekleşti, uzmanlara göre ilk kez bu denli bir Bitcoin soygununun meydana geldiğini açıkladı.

Gelen bilgilere göre soygunu yapan 4 şahısın kar maskesi giydiği belirtildi. Olayla ilgili açıklamalarda bulunan yerel polis sözcüsü geçtiğimiz hafta gerçekleşen hırsızlık olayının polis tarafından incelemeye alınacağını ve geniş çaplı soruşturma yürütüleceğini açıkladı. Öte yandan ev sahipleri Danny Aston ve Amy Jay’in soyguncular tarafından tehdit edildiği belirtildi.

Aston Dijital Para Birimleri direktörlüğü yapan çift, kripto para birimlerini yönetme konusunda bir hayli uzman kişiler. Çift tarafından birlikte kurulan şirket geçtiğimiz yılın haziran ayında kurulmuş. Bitcoin’in henüz 2500 euro olduğu dönemde kurulan firma bu alanda bir hayli uzman olarak biliniyor.

Hırsızlar Henüz Yakalanmadı!

Olayla ilgili hala hiçbir şüpheli bulunmadı. Elde edilen bilgilere göre Aston’un Bitcoin topluluğunda bir hayli yüksek profile sahip olmasının onu hedef haline getirdiği belirtiliyor. Aston farklı adlarla yaklaşık 17 bin ortakla 100 binden fazla işlem yaptı. Takma ad kullanması sonucu hırsızların onu kendine hedef seçmesinde bir hayli etkili olduğu düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir :  Reddit Kurucusu : "Ethereum 15.000 $ Olacak" !
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account