facebook-btc

Facebook daha önceden yaptığı açıklamada kripto paralara geniş çaplı reklam yasağı getirmişti.Yeni gelişme ile artık kripto paralara olan reklam yasağı büyük oranda kaldırdı fakat ICO’lara olan katı incelemeler halen devam etmekte.

Facebook, Ocak ayında, “yanıltıcı veya aldatıcı tanıtım uygulamalarıyla sıklıkla ilişkilendirilen finansal ürünleri ve hizmetlerin” desteklemesini engellemek için, bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili reklamları yasakladığını açıklamıştı.

Artık reklamverenler, kripto paralar ile ilgili ürünleri tanıtabilir, ancak ICO’ları tanıtan reklamlarda para toplama ve destek isteme konusunda yasak halen devam ediyor. Reklam verenler, kripto reklamları yayınlamak için Facebook ekibi bir kaç izin isteyebilir “elde ettikleri lisanslar, ister kamu borsalarında işlem yapılıp yapılmadığı ve işleriyle ilgili diğer kamuya açık geçmişleri  ”gibi izinleri isteyebilir.

Kripto paralar, 2017 sonundan bu yana yani bitcoin fiyatının 20.000 dolara yaklaştığı zaman göre önemli ölçüde düşüş yaşadı. (Bu sabah bitcoin fiyatı, 6.000 $ ‘ın üstünde işlem görüyordu) , Facebook’un dolandırıcılığa karşı önlemine diğer teknoloji devleri Google, Twitter ve Snapchat gibi diğerleri de kripto reklamlarını yasaklamıştı.

Facebook Blokchaini Araştırmak İçin Ekip Kurdu

Ancak kripto paralara inanan insan sayısı hala oldukça fazla. Facebook’un kripto para olan yasağı kaldırmak istediğini anlamak oldukça kolay. Çok sayıda potansiyel reklamverenle büyüyen, heyecan verici bir endüstri. Facebook’un kullanıcıları dolandırılmadığı sürece, reklam verenlerden oldukça fazla gelir elde etmek istiyor.

Ayrıca, Facebook kripto paralara olan yasal süreci fazlasıyla yakından takip ediyor. Şirket bu sene başlarında tüm kripto para birimleri için temel olarak kullanılan teknolojiyi keşfetmek için kendi iç blok zinciri (blockchain) ekibini kurdu. Anlaşılan o ki yakında facebook ekibinden kripto paralara ilgili daha çok gelişme paylaşacağız.

İlgili Facebook sayfasına gitmek İçin Tıklayın.

İlginizi Çekebilir :  Suriyeli Mülteciler İçin Blockchain Projesi !

[Sponsorlu ] Bitcoin ile Web Hosting ve Alan Adı (Domain) almak için Tıklayın

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account