bitcoin

Son döneme adeta damgasını vuran kripto para birimi Bitcoin, yeni yıla girdiğimizden beri yatırımcısına adeta kâbus oldu!

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yaptığı ataklarla 20 bin dolar bandını zorlayan kripto para birimi Bitcoin yeni yılda yatırımcılarının ümitlerini yerle bir etti. Öyle ki büyük çapta yatırım yapan kişileri ve kurumları adeta zarara soktu. Peki Bitcoin Everest’i zorlarken nasıl birdenbire dağın eteklerinde kendisini buldu? Bitcoin’deki düşüşün nedenlerini sizler için araştırdık.

Bitcoin Neden Kan Kaybediyor?

Bu sebebe ilk olarak Asya’dan başlayarak cevap verirsek daha doğru olur. Japonya hariç tüm Asya ülkelerinin Bitcoin’e karşı soğuk durmaları ve tüm kripto paralara karşı tavır almaları bu ülkelerdeki yatırımcıları bir hayli tedirgin ediyor. Çeşitli çelişkiler yaşayan ve herhangi bir kesinlik bulunmadığı için yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmaya bir hayli çekiniyor. Nitekim her an bu ülkelerden kripto paralara yasal düzenleme ve yasaklamalar gelebilir.

Çin, Hindistan ve Güney Kore gibi ülkeler dünya üzerindeki kripto para pazarının neredeyse %70 ve daha fazlasını elinde bulunduruyor. Bu üstünlüğü nüfus ve okur yazarlık seviyesi olarak açıklayabiliriz. Nitekim Çin ve Hindistan dünyanın en kalabalık 2 ülkesi iken Güney Kore’nin teknolojide ki seviyesi kuşkusuz tartışılamaz.

Son Darbe Hindistan’dan Geldi!

Hindistan Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kripto paralarının kullanımının ortadan kaldırılacağı iddiaları nedeniyle ülkedeki tüm yatırımcılar tedirginlik yaşadı. Bu iddiaların ardından Bitcoin’in toplam market değeri bir hayli düştü ve alım-satım fiyatları geriledi.

Güncel verilere göre Bitcoin’in fiyatı 10 bin barajının altına düşerek 9.300 dolara kadar geriledi. Teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerin ardından Bitcoin’in geleceğinin ne olacağı merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir :  22 Mart 2018 Bitcoin Analizi
1 Yorum
  1. Ali Yatarkalkmaz 6 ay önce

    60.000 ₺ – 70000₺’den alanlar ciddi zararlara uğradılar. İnşallah biran önce yükselir de yüksekten alanların zararı bir nebze yok olur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account