BP Teknoloji Müdürü: Blockchain, Şirkete ‘Rekabetçi Avantaj Sağlayabilir’

BP Teknoloji Müdürü Şefi: Blockchain, Şirkete ‘Rekabetçi Avantaj Sağlayabilir’
Gaz ve enerji devi BP, blok başlığının kullanılmasının teknoloji müdürüne göre pazarda rekabet avantajı sağlayabileceğine inanıyor.

Teknoloji Müdürü The Financial Times ile konuşan David Eyton, enerji sektörü şirketi Wien Energie ve Eni Trading & Shipping’le birlikte iyimser bir sesle konuştu; BP ile birlikte, teknolojiyi Kanada Başlangıç ​​Grubu BTL tarafından geliştirilen bir enerji ticaret platformunda test etti. Bu yılın başlarında yapılan başarılı bir davanın sonuçlanmasının ardından, ilgili firmaların daha geniş bir ticaret sürecinin parçası olarak daha fazla katılımcı aramakta oldukları söyleniyor.

Ve Eyton, BP’nin üretim ölçeğinde blok zincir kullanmaya hazır olup olmadığını söylemedi; ancak, açık ticaret işlemlerine yardım etme kabiliyetine işaret etti – türünün en büyük şirketlerinden biri için potansiyel bir nimet.

“Blockchain’in bize rekabet avantajı sağlayacak kullanımları var” diye yayınladı. “Blok zinciri, işlemlerin hızlanması ve doğrulanması açısından çok daha verimli olabilir.”

Eyton ayrıca, BP’nin, ticaretin ötesinde diğer ticari süreçlere teknolojiyi uygulamak üzere gideceğini ve özellikle şirketler arası ödemelerle ilgili çözümün muhtemel kullanım alanlarını belirteceğini ima etti.

Financial Times gazetesine verdiği demeçte, “Bir çok farklı kurumsal varlığa sahip büyük bir şirkette, finansal yerleşimlerin ve işin farklı bölümleri arasındaki uzlaşmayı yönetmek zorundasınız” diyor ve ekliyor:

“Bunun birçoğu blok zinciri yapmaya elverişli.”

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir