Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan: Hayatımız üzerinde Bitcoin’den daha çok Blockchain’in etkisi olacak!

İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisinin Bitcoin’den daha etkili olacağını belirtti. İstanbul’da düzenlenen bir panelde konuşma yapan Aysan, Bitcoin’in altyapısı için oluşturulan Blockchain’in hayatımızın birçok alanında birçok etkisi olacağını belirtti.

Aysan, “Devletler bakımından en önemli şey kriz dönemlerinde ekonomiyi canlandırmak ve normal dönemlerde ise ekonomiyi dengelemektir. 2008 yılında yaşanan küresel kriz sonrası Bitcoin’i hayata geçirenler paranın bu son halini ve işlevini sorguladıklarını iddia ediyor. Amerika bir zamanlar yaşadığı Büyük Buhran sonrası 2008’deki krizden bir hayli korktular. Büyük Buhranın neler getirdiğini bilen Amerika yeni Buhranla karşılaşmak istemediler. Bu sebeple 2008 krizi sonrası Bitcoin’in ortaya çıkmasını bu bağlamda düşünebiliriz. Bu açıdan bakacak olursak Bitcoin vb. kripto paraları ilk başta devletlerin çıkardığını ya da teknik olarak güçlü gruplar tarafından çıkarılmış olabilir. Bu girişim her ikisi tarafından da geliştirilmiş olabilir.”

Ahmet Faruk Aysan

Blockchain Üniversitelerin İşleyişini Bile Değiştirecek!

Blockchain teknolojisinin çok önemli bir buluş olduğunu söyleyen Aysan Bitcoin ve diğer bütün kripto paralar batabilir ancak Blockchain teknolojisi tüm hayatımızı etkileyecek bir buluş. Bu teknoloji tapu işlemlerini, bankacılığı ve en önemlisi üniversitelerin işleyişini dahi değiştirebilir dedi. Blockchain teknolojisinin üniversitelerde nasıl işleyeceğini de belirten Aysan, “Öğrenciler dünyanın birçok farklı üniversitesinden farklı dersler alabilecek ve bu Blockchain teknolojisi ile mümkün olacak. Bu teknoloji ile tüm bu dersleri alabilen öğrenci üniversiteden diploma alabilecek. Bu teknoloji merkeziyetçiliğe son verirken, aracıları da azaltacak. Aracılığın çok olduğu sektörlerde blockchain teknolojisinden bir hayli etkilenecek bu sektörlere sigortacılık ve bankacılığı örnek gösterebiliriz.

İlginizi Çekebilir :  Filmlere Konu Olacak Bitcoin Soygunu!
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account