Bitfinex Kapanıyor Mu ?

16 Ekim’de  Bitfinex, ABD’li müşterilerin tüm esnafı, mevduatları ve çekilişleri 9 Kasım’a kadar işlemesine izin vermeyi durduracağını açıkladı. Şirket, ABD merkezli müşterilerinin o tarih itibarıyla tüm kripto paralarını geri almasını önermektedir.

Basın açıklamasında, ABD merkezli bireylerin ticaret yapabilmesi için işlemden geçirilmesi ve tamamlanması gereken yeni doğrulama taleplerinin derhal durdurulması da dahil olmak üzere dövizin ABD faaliyetlerini sekteye uğratmayı planladığı hareket ve ayrıntılı adımları öngören 11 Ağustos’luk bir bildiri yer aldı. değişim üzerine. Bu bildirim, hantal yönetmeliklere uymanın sıkıntılarının firmanın ABD pazarından çıkma kararını motive ettiğini ve “gelirlerimizin küçük bir yüzdesi doğrulanmış ABD bireysel hesaplardan geldiğini, ancak kaynaklarımızın önemli derecede büyük bir bölümünün ihtiyaçlarını karşılamaya başladığını gösterdiğini gösteriyor. ABD’li şahıslara, yasal düzenlemeler dahil olmak üzere “Bu zorluklar ışığında ve daha sıkı gelecekteki yönetmelikleri beklemekle Bitfinex’in operatörleri ABD pazarını ABD’li müşterilere” düzgün hizmet vermek için daha iyi konumlandırılmış “olan ABD merkezli borsalara bırakmaya karar verdiler.

İlk bildiride, Ağustos ayı ortasına kadar, ABD’li müşterilerin borsadaki takas teklifleri aracılığıyla çıkartılan ERC20 belirteçlerini ticaretine artık izin verilmeyeceklerini de belirtmekle birlikte, bu hareketin ERC20 belirteçlerinin tanımını yerine getirmesi için bir öneri olarak okunmaması gerektiğini açıkladı ABD yasalarına göre menkul kıymetler.

2 Ağustos 2016’da Bitfinex, o sırada yaklaşık 70 milyon dolar değerinde 119,756 bit coin ayarına hacklendi. Müşterilerine yapılan finansal zararları gidermek amacıyla, tüm hesaplardaki kayıpları genelleştirerek varlıklarını yaklaşık yüzde 36 oranında azalttı ve daha sonra bu hesap sahiplerini eksik denge için BFX olarak bilinen sertifikaları yatırarak telafi etti. Değişimin ana şirketi olan bu dijital varlıklar, “Bitfinex tarafından tamamen geri ödenene kadar bekletilmek veya iFinex Inc’in hisse alışverişi yapmak” için tasarlandı. 3 Nisan 2017 tarihine kadar, tüm BFX belirteçleri “öz sermayeye çevrildi” ya da “itfa edilmiş” iken, BFX sahiplerini öz sermayeye dönüştürmeye teşvik etmek için çıkarılan Kurtarma Hakkı Tm Belgeleri (RRTs) dolaşıma devam etmektedir. Bitfinex’in Ekim basın açıklaması, 27 Ekim’den itibaren ABD’li müşterilere tüm RRT’lerini takas üzerinden satma izni verileceğini ve belirteçleri 9 Kasım’dan sonra tutmaya devam etmeleri halinde Bitfinex’in bu varlıkları boşaltmalarına izin vereceğini açıkladı tezgah üstü satışlar özel olarak düzenlenmiştir.

ABD’de dövizin karşılaştığı zorluklar arasında, yasadışı döviz bozdurmalı, finanse edilen perakende emtia işlemlerini teklif ettiği için Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından alınan ve CFTC taciri olarak kayıt yaptırmayan 75.000 $ cezası vardı.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir