Yaklaşık 10 yıl önce Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana, alay, spekülasyon ve hevesle adil bir pay aldı.

Bazıları bunu bir yenilik olarak görürken ya da geçen bir sürtüşme olarak görse de, onun kalıcı gücü yadsınamaz. Popülerliği, olağanüstü bir oranda artmakta ve giderek daha fazla insan Bitcoin pastasınıdan alabilmek istiyor.

Bununla birlikte, sanal para epey pahalı hale geldi. Bitcoin başta sadece birkaç kuruştan başlayarak, oradaki en coveted kripto para birimi olma yolunda 7000 $ işareti ulaştı. Aslında, yılın başından beri% 500’den fazla büyüdü.

Sanal dünyada talep olsa da, gerçek dünyadaki cazibesi bir hayli eksikti şimdiye kadar. Bitcoin’in görünüşteki meteorik yükselişi astronomik büyümeden yararlanmayı umduğu bazı büyük şirketlerin dikkatini çekti.

Böyle bir şirket CME, Chicago Ticaret Borsası ve Chicago Ticaret ve New York Ticaret Borsası ve Emtia Borsasını yönetir. Şirket geçtiğimiz günlerde Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini bu yılın sonuna kadar başlatacaklarını açıkladı.

Bu, Bitcoin’e yatırım yapabilecek gücü olan herkese, çok tartışılan kriptokrasiye meşruiyet havası sağlayacaktır. Bu tür yatırımlara büyük yararlar, yatırımcıların fiziksel olarak herhangi bir Bitcoin’e sahip olmalarına gerek yoktur. Bunun sadece gelecekteki fiyatı üzerinde spekülasyon yapmaları gerekiyor. Bu sözleşmelerin bir diğer olumlu yan etkisi, muhtemelen vadeli işlem sözleşmeleri ile desteklenecek Bitcoin ETF’lerinin olası oluşturulmasına izin vereceği yönündedir.

Bu, Bitcoin’in ödüllü sanal para biriminden gerçek dünyadaki değerli bir finansal varlıka kolayca geçiş yapmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak, karşı tarafın riskini tamamen ortadan kaldırmanın yanı sıra, yatırımcıları kötümser ve öngörülemeyen kripto pazarından korumak da mümkün. Dahası, dolaşımdaki toplam Bitcoin miktarının 100 milyar doları aştığı ve yatırımcıların para biriminin piyasa değerinden yararlanmaya başlamış oldukları tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir :  Google,Play Store'dan Kripto Para Madenciliği Uygulamalarını Kaldırdı

Diğer piyasa haberlerinde Başkan Donald Trump, Janet Yellen’i Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ile değiştirdi.

Powell’ın faiz oranlarını temkinli bir şekilde yükselterek piyasalar tarafından görülen muhafazakâr imajını sağlamlaştırması bekleniyor.

Bu yavaş yükselen faiz oranları, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan borsalar tarafından olumlu görüldü.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login