Bitcoin, bugünlerde hedge fonlarından, yakında piyasaya sürülecek olan vadeli işlem piyasalarından ve kullanıcı sayısındaki artıştan büyük miktarda kullanıcı kabulü olarak 9,000 $’ı resmen gördü.

Pek çok kullanıcı, Black Friday haftasonunda fiyatın ABD bankalarının kapanması nedeniyle düşmesini bekliyorlardı. Bununla birlikte, geçen hafta, fiyat düşük 8000 $ ‘lık bir seviyede güçlenerek güçlendi. İki katı fiyat kısmen 7.800 $ aralığına daldı, ancak bu düşüşler hızla satın alındı.

Görünüşe göre insanlar sadece TV ve elektronik satın almak için Black Friday’tan yararlanmadılar, aynı zamanda Bitcoin’de stoklandılar. Pazar piyasa hacmi artmaya başlayınca fiyat dün yükseldi ve bugün 9.000 $ ‘lık sonraki önemli psikolojik engeli kırdı.

Pek çok ana bitcoin uzmanı, Bitcoin’i balon olarak gördüğünü, pazarın sözde “darbe zirvesi” nden herhangi bir işareti göstermediğini ve bunun şu anda ani ve büyük bir tersine dönüşme ihtimalinin düşük olduğunu belirttiğini düşünüyordu. Balon döngüleri, hemen hemen büyük bir fiyat artışı ile biter ve bunun hemen ardından daha da büyük bir satışlar olur.

Bir sonraki büyük engel ve muhtemelen herkesin en büyük psikolojik engeli 10.000 dolar. Bununla birlikte, Bitcoin ve Bitcoin Cash’in fiyatının halihazırda 10.000 doları aştığını düşünerek, düşündüğü gibi ihlal etmek bu kadar zor olmayabilir. Yani, 1 Ağustos’dan önce Bitcoin’e sahip olan ve Bitcoin Cash’i satmayan herkes, bir sonraki ana hedefi aşan fiyatlardan zaten hoşnut durumda.

Fundra- strat’ın kurucusu Tom Lee gibi analistler yükseliş eğilimi gösteriyor. Lee son zamanlarda kısa vadeli fiyat projeksiyonunun 14.000 $ olduğunu belirtti. SegWit2x’in iptalini takiben, zayıf ellerden sarsıldığı kısa açıklamayı açıklıyor. Bascohen, Bitcoin’in GDAX exchange’deki fiyatı 9,085 $ oldu.

 

İlginizi Çekebilir :  Cardano Ve NEO Karşılaştırması
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account