Yeni yılda büyük düşüş yaşayan kripto paralar yatırımcılarına zarar vermeye devam ediyor! Bitcoin madencileri düşüş sonrası zarar etmeye başladı!

Bitcoin’de yaşanan büyük düşüş sonrası madenciler zarar etmeye başladı. Bloomberg analisti Sophie Lu’nun açıklamalarına göre yalnızca kWh başına 6 cent ve altında elektrik tarifesine sahip madencilerin kar edebileceğini açıkladı.

Analist Lu’ya göre Bitcoin’in düşüşü bu şekilde devam ederse sektörün yüksek faaliyet gösteren madencileri piyasayı terk edebilir. En verimli madencilerin 3 bin dolara kadar devam edebileceğini açıklayan Lu, zarar gören birçok madencinin olduğunu belirtti.

Madencilik Sektörü de Çöküyor!

Singapur’da kripto para madenciliği yapan FBG Capital şirketinin ortaklarından olan Zhou Shuoji madenciliğe atılacak yatırımcılara uyarılarda bulundu. Shuoji yaptığı açıklamada, “Şu an madenciliğe yatırım yapmak istiyor ve ekipman arıyor iseniz artık kar edemezsiniz” dedi.

Bitcoin yeni yılla birlikte Aralık ayında ulaştığı 20 bin dolar seviyesinin ardından hızlı bir düşüş trendine girdi. En son 6 bin dolar seviyesini gören Bitcoin birçok yatırımcıyı zarara uğrattı. Yatırımcıların yanı sıra madencilik faaliyetleri ile de uğraşan firmaları etkileyen kripto para, bu şekilde devam etmesi haline birçok madencinin el ayak çekeceğini açıklıyor.

İlginizi Çekebilir :  Rusya 'CryptoRuble'ı Yayınlıyor
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account