Bitcoin Silver Geliyor

Bitcoin Gold’un çıkışından tam 1 gün sonra bazı geliştiriciler. “Bitcoin’i merkezsizleştirmek” adına Aralık ayında yeni bir çatallanma ile Bitcoin Silver’ı çıkarmayı planladıklarını dile getirdiler. Bitcoin Silver’ın hangi blokta çözülüp ortaya çıkacağı henüz belli değilken. Çatallaşma gerçekleşirse Bitcoin sahipleri sahip oldukları kadar Bitcoin Silver kazanacak.

Buna göre ;

Bitcoin Silver Equihash algoritmasını kullancak dolayısı ile GPU madenciliğe izin verecek. 21.000.000 adet üretilecek. Blok boyutu 1 Mb olacak ( 2-4 Mb’a yükseltilebilir)  Segwit’i destekleyecek. Replay koruması sağlayacak. Anonimliğe önem verecek.

DECENTRALIZATION

Bitcoin Gümüş yine merkezi olmayan madencilik yapan yeni PoW algoritması, Equihash, uygular. BTC madenciliği (ASIC’ler) için tasarlanmış özel bilgisayar donanımı BTG madenciliği için sıradan kullanıcılara her yerde bulunan GPU’larla birlikte çalışmak için bir şans vererek kullanılmaz hale gelmiştir.

FUAR DAĞILIMI

Bitcoin’in zorlu çatısı, yeni bir dijital varlık yaratmanın ve dağıtmanın en adil ve etkili yöntemidir. Yeni bir oluşum bloğundan yaratılan paralar her zaman daha küçük bir grup insan arasında yoğunlaşmıştır.

YEDEK KORUMA

Bitcoin ekosisteminin güvenliğini sağlamak için Bitcoin Silver, kullanıcı paralarını yanlışlıkla kullanmalarını önleyen önemli bir özellik olan tam yeniden oynatma koruması uygulamıştır.

ŞEFFAFLIK

Bitcoin Silver, gönüllü geliştiriciler tarafından inşa edilmiş ve hızla büyüyen Bitcoin meraklıları tarafından desteklenen, dünyaya yayılmış ücretsiz bir açık kaynaklı yazılım projesidir.

Bitcoin Silver Nedir? 
Bitcoin Gümüş Aralık ayında gerçekleşecek Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Önceden belirlenmiş blok yüksekliğinde Bitcoin Silver madencileri, yeni bir işyeri ispat algoritması ile bloklar oluşturmaya başlayacak ve bu, Bitcoin blok zincirinin bir bifurasyona neden olacak. Orijinal Bitcoin blok zinciri bozulmadan devam edecek, ancak blok zincirin yeni bir kolu orijinal zincirden ayrılacaktır. Yeni şube, Bitcoin’in çatala kadar olan işlem geçmişi ile farklı bir blokçudur; ancak bundan ayrılır. Bu işlemin bir sonucu olarak, yeni bir şifreleme durumu doğar.

Bitcoin Silver’ın amacı nedir? 
Bitcoin Gümüş’ün amacı, Bitcoin madenciliğini merkezi olmayan hale getirmektir. Satoshi Nakamoto’nun “bir CPU bir oyu” ile ilgili idealist vizyonu, madencilik ekipmanlarının imalatı ve dağıtımının, çok az sayıda varlığın egemen hale geldiği bir gerçeklik ile değiştirildi; bunlardan bazıları, madenciler ve Bitcoin’e karşı şiddet uygulamalarına maruz kalmıştı. bir bütün olarak ağ. Bitcoin’in prova işi algoritmasını SHA256’dan Equihash’e değiştirerek, uzmanlaşmış SHA256 madencilik ekipmanları Bitcoin Gümüş blok zincir madenciliği için eskimiş olacaktır. Böylelikle, Bitcoin Silver, dünyadaki sayısız yeni insana saygın ana akım şirketler tarafından üretilen ve dağıtılan yaygın tüketici donanımıyla madencilik sürecine katılma fırsatı sağlayacak. Daha adem-i merkeziyetçi, demokratik bir maden altyapısı, daha dayanıklıdır ve Satoshi’nin orijinal vizyonuyla daha uyumludur.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir